Buyuk Pyotr nomidagi Sankt-Peterburg politexnika universiteti Oliy muhandislik-iqtisodiyot maktabi vakillari bilan onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2022-yil 4-mart kuni Toshkent moliya instituti Moliya kafedrasining xalqaro hamkorligi doirasida Buyuk Pyotr nomidagi Sankt-Peterburg politexnika universiteti Oliy muhandislik-iqtisodiyot maktabi vakillari bilan onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda hamkasblar universitetning bakalavriat, mutaxassislik va magistratura ta’lim dasturlari bo‘yicha to‘liq ma’lumotlarni taqdim etdilar.
Ushbu tadbirni tashkil etishdan maqsad o‘quv, uslubiy va ilmiy-tadqiqot faoliyati sohasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish boʻlib, kelgusida akademik mobillik dasturlarini ishlab chiqish va amalga oshirish, oʻzaro mehmon maʼruzachilar almashinuvi, shuningdek, taʼlim va ilmiy sohalarda OTMlarni birgalikda rivojlantirish uchun xizmat qiladi.

Международное сотрудничество – залог модернизации процессов высшего образования
4 апреля 2022 года в рамках международного сотрудничества кафедры «Финансы» Ташкентского финансового института состоялась встреча в онлайн формате с представителями Высшей инженерно-экономической школы Санкт Петербургского политехнического университета Петра Великого.
В ходе встречи международные коллеги представили полную информацию по учебным программам бакалавриата, специалитета и магистратуры ВУЗа.
Целью организации данного мероприятия явилось налаживание сотрудничества в области учебно-методической и научно-исследовательской деятельности.
В дальнейшем данное мероприятие послужит для развития и реализации программ академической мобильности, взаимному обмену гостевыми лекторами, а также совместному продвижению вузов в учебной, научно-исследовательской сферах.