Texnikum bitiruvchilarini institutga qabul qilish bo‘yicha suxbat jarayonlari boshlandi
Bugun, 2023-yil 21-avgust kuni texnikumlarni muvaffaqiyatli tamomlagan bitiruvchilarni institutning mos bakalavriat ta’lim  yo‘nalishlariga o‘qishga qabul qilish bo‘yicha suhbat jarayonlari boshlandi.
Moliya va moliyaviy texnologiyalar hamda soliqlar va soliqqa tortish ta’lim yo‘nalishlariga texnikum bitiruvchilarini suhbat asosida o‘qishga qabul qilish bo‘yicha bugun bo‘lib o‘tgan suhbat komissiyasi ishida institutning o‘quv ishlari bo‘yicha prorektori S.Mexmonov, ish beruvchi vakili - O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi bo‘limi boshlig‘i B.Ulug‘ov, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi bosh mutaxassisi O.Saxibov va boshqalar ishtirok etdi.
Suhbat jarayonlarining shaffof va adolatli o‘tkazilishini ta’minlash maqsadida ushbu jarayon to‘liq videokuzatuv ostida o‘tkazildi va to‘g‘ridan-to‘g‘ri abiturientlar va ularning ota-onalari uchun ajratilgan institutning 1-ma’ruzalar zaliga ovozli tarzda onlayn translyatsiya qilib borildi.
Suhbat natijalari shu kunning o‘zida abiturientlarga o‘qib eshittirildi va e’tirozlar bo‘lgan taqdirda apellyatsiya komissiyasiga o‘rnatilgan tartibda murojaatlari qilishlari mumkinligi ma’lum qilindi.

Проведено собеседование для приема выпускников техникумов в институт
Сегодня, 21 августа 2023 года, начался процесс собеседования для приема выпускников, успешно окончивших техникумы, на обучение по соответствующим направлениям бакалавриата института.
На состоявшемся сегодня собеседования по приему выпускников техникумов по направлениям «Финансы и финансовые технологии» и «Налоги и налогообложение» приняли участия проректор по учебной работе института С. Мехмонов, представитель работодателя – начальник управления Министерства экономики и финансов Республики Узбекистан Б.Улугов, главный специалист Министерства высшего образования, науки и инноваций О.Сахибов и другие.
В целях обеспечения прозрачности и справедливости процесса проведения собеседования этот процесс проводился под полным видеонаблюдением и транслировался в режиме онлайн непосредственно в лекционный зал №1 института, отведенный для абитуриентов и их родителей.
Результаты собеседования были зачитаны абитуриентам в тот же день, а в случае возражений им было сообщено, что они могут обратиться в апелляционную комиссию в установленном порядке.