TMI talabalari “STUDENTS CUP-2021” tanlovida gʻolib boʻlishdi!
Joriy yilning 11-dekabr kuni Toshkent moliya institutida IT Park tashabbusi bilan Dubai Future Foundation bilan hamkorligida tashkil etilgan  “STUDENTS CUP-2021” tanlovining final bosqichi boʻlib oʻtdi.
Tanlovning final bosqichida barcha oliy taʼlim muassasalaridan jami  19 ta jamoa yetib kelgan edi. Mazkur jamoalar orasida 2tasi Toshkent moliya institutining talabalaridan iborat boʻlib, talabalarimiz Meden. Unity Group va Teamwork.uz loyihalari bilan ishtirok etishdi.
Quvonarlisi, final bosqichida  “Moliya” fakultetining 2-bosqich talabasi Muhammadyusuf Kurbanov Teamwork.uz jamoasi bilan birgalikda faxrli 2-oʻrinni egalladi!
“STUDENTS CUP-2021” final bosqichida har bir jamoa dolzarb va juda ham qiziq loyihalari bilan ishtirok etishdi. Tadbir soʻngida gʻolib jamoalar aniqlandi va pul mukofoti bilan taqdirlandilar:
1- Mentor.me 10000$ ;
2- Teamwork.uz – 6000$;
3- Lalu.uz – 4000$.
Maʼlumot oʻrnida aytish joizki,  Talabalar oʻrtasida tadbirkorlik va startap ekotizimini rivojlantirish maqsadida IT Park tashabbusi bilan Dubai Future Foundation hamkorligida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi koʻmagida har yili oʻtkazilib kelinmoqda. Tanlovda universitetlarning har bir inkubatsiya markazidan jami 125 ta loyiha ishtirok etdi: Toshkent shahridan – 46 ta, Qashqadaryo viloyatidan – 16 ta, Samarqand viloyatidan – 5 ta, Jizzax viloyatidan – 27 ta, Xorazm viloyatidan – 10 ta, Sirdaryo viloyatidan – 2 ta, Fargʻona viloyatidan – 19 tadan.

On December 11, Tashkent Institute of Finance hosted the final stage of the STUDENTS CUP-2021 competition, organized by the IT Park in cooperation with the Dubai Future Foundation. A total of 19 teams from all higher education institutions came to the final stage of the competition. Two of these teams are students of the Tashkent Institute of Finance. Unity Group and Teamwork.uz projects.
Happily, in the final stage, the second-year student of the Faculty of Finance Muhammadyusuf Kurbanov together with the team Teamwork.uz took the honorary 2nd place! In the final stage of STUDENTS CUP-2021, each team participated with current and very interesting projects.
At the end of the event, the winning teams were identified and awarded cash prizes:
1- Mentor.me $ 10,000;
2- Teamwork.uz - $ 6000;
3- Lalu.uz - $ 4000.
It should be noted that in order to develop entrepreneurship and startup ecosystem among students, the IT Park initiative is held annually in partnership with the Dubai Future Foundation with the support of the Ministry of Information Technology and Communications. A total of 125 projects from each university incubation center took part in the competition: from Tashkent - 46, Kashkadarya region - 16, Samarkand region - 5, Jizzakh region - 27, Khorezm region - 10, Syrdarya region - 2, Fergana from the region - 19.