TMI talabalari “STUDENTS CUP-2021” tanlovida gʻolib boʻlishdi!
Joriy yilning 11-dekabr kuni Toshkent moliya institutida IT Park tashabbusi bilan Dubai Future Foundation bilan hamkorligida tashkil etilgan  “STUDENTS CUP-2021” tanlovining final bosqichi boʻlib oʻtdi.
Tanlovning final bosqichida barcha oliy taʼlim muassasalaridan jami  19 ta jamoa yetib kelgan edi. Mazkur jamoalar orasida 2tasi Toshkent moliya institutining talabalaridan iborat boʻlib, talabalarimiz Meden. Unity Group va Teamwork.uz loyihalari bilan ishtirok etishdi.
Quvonarlisi, final bosqichida  “Moliya” fakultetining 2-bosqich talabasi Muhammadyusuf Kurbanov Teamwork.uz jamoasi bilan birgalikda faxrli 2-oʻrinni egalladi!
“STUDENTS CUP-2021” final bosqichida har bir jamoa dolzarb va juda ham qiziq loyihalari bilan ishtirok etishdi. Tadbir soʻngida gʻolib jamoalar aniqlandi va pul mukofoti bilan taqdirlandilar:
1- Mentor.me 10000$ ;
2- Teamwork.uz – 6000$;
3- Lalu.uz – 4000$.
Maʼlumot oʻrnida aytish joizki,  Talabalar oʻrtasida tadbirkorlik va startap ekotizimini rivojlantirish maqsadida IT Park tashabbusi bilan Dubai Future Foundation hamkorligida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi koʻmagida har yili oʻtkazilib kelinmoqda. Tanlovda universitetlarning har bir inkubatsiya markazidan jami 125 ta loyiha ishtirok etdi: Toshkent shahridan – 46 ta, Qashqadaryo viloyatidan – 16 ta, Samarqand viloyatidan – 5 ta, Jizzax viloyatidan – 27 ta, Xorazm viloyatidan – 10 ta, Sirdaryo viloyatidan – 2 ta, Fargʻona viloyatidan – 19 tadan.

Студенты ТФИ стали победителями конкурса «STUDENTS CUP-2021»!
11 декабря текущего года в Ташкентском финансовом институте прошел заключительный этап конкурса STUDENTS CUP-2021, организованный IT Park совместно с фондом Dubai Future Foundation. На финале конкурса участвовали 19 команд из всех вузов. Из них 2 команды состоят из студентов Ташкентского финансового института. Они участвовали проектами Unity Group и Teamwork.uz.
К счастью, на заключительном этапе студент 2 курса финансового факультета Мухаммадюсуф Курбанов вместе с командой Teamwork.uz занял почетное 2 место. В финале STUDENTS CUP-2021 каждая команда участвовала с актуальными и очень интересными проектами. По окончании мероприятия были определены команды-победители и вручены денежные призы:
1- Mentor.me 10 000 долларов США;
2- Teamwork.uz - 6000 долларов США;
3- Lalu.uz - 4000 долларов.
Следует отметить, что в целях развития предпринимательства и экосистемы стартапов среди студентов ежегодно проводится по инициативе IT Park в партнерстве с Dubai Future Foundation при поддержке Министерства информационных технологий и коммуникаций. Всего в конкурсе участвовало 125 проектов от каждого инкубационного центра вуза: из Ташкента - 46, из Кашкадарьинской области - 16, из Самаркандской области - 5, из Джизакской области - 27, из Хорезмской области - 10, из Сырдарьинской области - 2, из Ферганской области - 19.