Тошкент молия институтининг “Корпоратив молия ва қимматли қоғозлар” кафедраси профессори DSc. О.Н.Хамдамов ва “Бюджет ҳисоби ва ғазначилик” факултети декани PhD, доцент Р.Б.Саидовнинг «Молиявий менежмент» фанидан электрон дарслиги нашр этилди.
Электрон дарслик 60410400-Молия ва молиявий технологиялар,
60410500-Банк иши ва аудити ва 60410100- Бухгалтерия ҳисоби ва аудити мутахассисликлари учун мўлжалланган ва замонавий меҳнат бозорининг талабларига асосланади. Электрон дарслик мантиқан тузилган ва Молиявий менежмент” фанини ўрганиш учун ўқув материалларининг бутун спектрини қамраб олади.
Дарслик молиявий менежментнинг иқтисодий моҳияти, ривожланиш  босқичлари, концептуал асослари, молиявий менежментнинг функция ва вазифалари, акциядорлик жамиятларида молиявий менежментни ташкил этиш механизми ва ташкилий хусусиятлари, мазкур йўналишда хорижий давлатларнинг тажрибалари, молиявий менежментнинг математик асослари ва акциядорлик жамиятлари амалиётига жорий этишнинг асосий жиҳатлари, молиявий режалаштириш ва бюджетлаштириш, корхона пул оқимларини бошқариш, капитал ва молиявий таъминот жараёнларини бошқариш, акциядорлик жамиятларида инвестицион фаолиятни бошқариш ва инвестицион лойиҳаларнинг иқтисодий самарадорлигини баҳолаш усуллари, молиявий рискларни баҳолаш ва бошқариш, харажатларни бошқариш, актсиядорлик жамиятларида инқирозга қарши молиявий бошқарувни ташкил этиш, банкротлик амалиёти ва унинг ташкилий хусусиятлари ҳамда акциядорлик жамиятларида таркибий ўзгартиришларни амалга ошириш жараёнларини бошқариш каби мавзуларга бағишланган.
Электрон дарслик маърузалар курси, назорат саволлари, ўз-ўзини текшириш тестлари, глоссарий ва адабиётлар рўйхатидан иборат.
Электрон дарслик талабаларнинг мустақил ишлаши, шунингдек, ўқитувчиларга маъруза ва амалий машғулотлар ўтказишда ёрдам бериш учун мўлжалланган.

ИЗДАН ЭЛЕКТРОННЫЙ УЧЕБНИК ПО ДИСЦИПЛИНЕ «ФИНАНСОВЫЙ МЕНЕДЖМЕНТ»
Профессором кафедры «Корпоративные финансы и ценные бумаги» DSc О.Н.Хамдамовым и деканом факультета «Бюджетный учет и казначейство»  PhD, доц. Р.Б.Саидовым Ташкентского финансового института был издан электронный учебник по  дисциплине «Финансовый менеджмент»
Электронный учебник предназначен для специальностей 60410400-Финансы и финансовые технологии, 60410500-Банковское дело и аудит и 60410100- Бухгалтерский учет и аудит и основан на требованиях современного рынка труда. Электронный учебник логически составлен и охватывает весь спектр учебных материалов для изучения предмета «Финансовый менеджмент».
Учебник содержит сведения об экономической сущности финансового менеджмента, этапах его развития, концептуальных основах, функциях и задачах финансового менеджмента, механизме и организационных особенностях организации финансового менеджмента в акционерных обществах, опыте зарубежных стран в данном направлении, финансовом планировании и бюджетировании, управлении денежными потоками предприятия, управлении процессами капитального и финансового обеспечения, методах оценки экономической эффективности инвестиционных проектов, финансовых оценка рисков и управление ими, он посвящен таким темам, как организация антикризисного финансового управления в акционерных обществах и управление процессами осуществления структурных преобразований в акционерных обществах.
Электронный учебник состоит из курса лекций, контрольных вопросов, тестов для самопроверки, глоссария и списка литературы.
Электронный учебник предназначен для того, чтобы помочь студентам работать самостоятельно, а также преподавателям проводить лекции и практические занятия.