Абдулла Қаҳҳор -етук сўз санъаткори
2020 йил 17 сентябрь куни Алишер Навоий номидаги Ўзбекистон Миллий боғи ҳудудидаги Адиблар хиёбонида Ўзбекистон халқ ёзувчиси, бетакрор сўз устаси, мутафаккир, буюк шахс ва машҳур адиб Абдулла Қаҳҳор таваллудининг 113 йиллиги муносабати билан “Етук сўз санъаткори” мавзусидаги хотира тадбири ўтказилди.
Хотира тадбирида Тошкент молия институти ректори в.в.б. Султонали Меҳмонов, Республика Маънавият ва маърифат маркази раҳбарининг биринчи ўринбосари Муҳаммаджон Қуронов, Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси Адабиёт тарғибот ва тадбирларни уюштириш бўлими бошлиғи, шоира Фароғат Худойқулова, Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси аъзоси Ҳулкар Ҳамроева, Ўзбекистонда хизмат кўрсатган артист, Муқимий номидаги Ўзбекистон давлат мусиқали театри актёри Меҳмонали Салимов ҳамда институти профессор-ўқитувчилари ва талаба-ёшлари иштирок этдилар.
Ташриф буюрган меҳмонлар Абдулла Қаҳҳорни ўзбек адабиёти жонкуяри, ёш қаламкашларнинг қаттиққўл, талабчан ва ғамхўр мураббийи, доно маслаҳатгўйи сифатида ҳамиша халқ билан ҳамнафас бўлган адиб сифатида ёд этиб, асарлари борасида ўз мулоҳазаларини билдириб ўтдилар.

Abdullah Kahhor - the great artist of the word
On September 17, 2020 a commemorative event was held on the occasion of the 113th anniversary of the People's Writer of Uzbekistan, a unique master of words, thinker, great man and famous writer Abdullah Kakhhor in the Writers' Alley in the National Park of Uzbekistan named after Alisher Navoi.
Acting Rector of the Tashkent Institute of Finance  Sultanali Mehmonov, First Deputy Head of the Republican Center for Spirituality and Education Muhammadjon Kuronov, Head of the Literary Propaganda and Events Department of the  Writers’ Association of Uzbekistan, poet Farogat Khudoykulova, member of the Writers’ Association of Uzbekistan Khulkar Khamroyeva, Honored Art Worker of Uzbekistan Mehmonali Salimov, professors and teachers institute participated in the event.
The guests recalled Abdullah Kakhhor as a passionate Uzbek writer, a strict, demanding and caring mentor of young writers, a wise counselor, a writer who was always in harmony with the people, expressed their opinion about his works.