Денов тадбиркорлик ва педагогика институти ўртасида мобиллик дастурлари бўйича ҳамкорлик Меморандуми имзоланди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2019 йил 8 октябрдаги ПФ-5847-сон «Ўзбекистон Республикаси олий таълим тизимини 2030 йилгача ривожлантириш концепциясини тасдиқлаш тўғрисида»ги фармони ва Вазилар Маҳкамасининг 2020 йил 31 декабрдаги 824-сон «Олий таълим муссасаларида таълим жараёнини ташкил этиш билан боғлиқ тизимини такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги Қарорида белгиланган вазифалар ижросини таъминлаш мақсадида Тошкент молийа институти ҳамда Денов тадбиркорлик ва педагогика институти ўртасида мобиллик дастурлари бўйича ҳамкорлик Меморандуми имзоланди.
Мазкур меморандумга мувофиқ, 2022/2023 ўқув йилининг баҳорги семестрида тегишли таълим йўналишлари талабалари ҳамда педагог-ходимлар алмашинуви амалга оширилиши белгиланди.

Меморандум о сотрудничестве по программам мобильности подписан между Деновским институтом предпринимательства и педагогики
В целях обеспечения реализации задач в Постановлении Президента Республики Узбекистан № ПФ-5847 от 8 октября 2019 года «Об утверждении Концепции развития системы высшего образования Республики Узбекистан до 2030 года» и Постановления Кабинета Министров № 824 от 31 декабря 2020 года «О мерах по совершенствованию системы организации учебного процесса в высших учебных заведениях» подписан Меморандум о сотрудничестве по программам мобильности между Ташкентским финансовым институт и Деновским институтом предпринимательства и педагогики.
В соответствии с данным меморандумом определено, что обмен студентами и педагогами-сотрудниками соответствующих направлений подготовки будет осуществляться в весеннем семестре 2022/2023 учебного года.