ЮНУСОБОД ТУМАНИ ҲОКИМЛИГИ МОЛИЯ БЎЛИМИДА ҚЎШМА АМАЛИЁТ ДАРСИ ТАШКИЛ ЭТИЛДИ
Қўшма амалиёт ва сайёр дарсларни ўтказиш графигига мувофиқ 2019 йилнинг 14 декабрь куни “Давлатий молия” кафедраси ўқитувчилари С.Тухтабаева ва И.Жуманиязов раҳбарлигида Молия факультети ММ-21 ва ММ-90,96 гуруҳлари учун Юнусобод тумани ҳокимлиги молия бўлимида амалиёт дарси ташкил этилди.
Дарс давомида бўлим мудири Обидов Шохруз Рауф ўғли харажатларни сметали тартиб орқали молиялаштириш ҳамда бюджет ташкилотлари харажатларини давлат харидлари орқали амалга ошириш амалиёти бўйича маълумот берди. У харидларнинг турлари, ушбу тизимдаги муаммолар ва бугунги кундаги ривожланиш истиқболлари ҳакида атрофлича тўхталди.

СОВМЕСТНОЕ ПРАКТИЧЕСКОЕ ЗАНЯТИЕ В ФИНАНСОВОМ ОТДЕЛЕ ХОКИМИЯТА ЮНУСАБАДСКОГО РАЙОНА
В соответствии с графиком организации совместных практических и выездных занятий 14 декабря 2019 года для студентов группы ММ-21, ММ-90,96 финансового факультета под руководством преподаватели кафедры «Государственные финансы» Тухтабаевой С. и Жуманиязова И. было организовано совместное практическое занятие в финансовом отделе хокимията Юнусабадского района.
В ходе занятия начальник отдела Обидов Шохруз Рауф ўғли представил информацию по действующей практике финансирования расходов на основе сметного порядка финансирования и осуществлению расходов бюджетных организаций посредством государственных закупок. Подробно остановился на видах закупок, проблемах в данной системе и перспективах развития на сегодняшний день.