“Солиқлар ва солиққа тортиш” кафедраси профессор-ўқитувчилари ташаббуси билан ижтимоий-маънавий тадбир ташкил этилди
2023 йилнинг 10 февраль куни Тошкент шаҳар Юнусобод тумани “Шаҳристон” маҳалласида жойлашган 63-сонли ихтисослашган давлат умумтаълим мактабида маҳалла ёшларига эътибор ва ғамхўрлик кўрсатиш, уларга барча соҳаларда ўз иқтидори ва салоҳиятини тўлиқ намоён этиши учун зарур шароит ва имкониятлар яратиб бериш мақсадида Тошкент молия институтининг “Солиқлар ва солиққа тортиш” кафедраси профессор-ўқитувчилари ташаббуси билан ижтимоий-маънавий тадбир бўлиб ўтди.
Тадбирда Ўзбекистонда хизмат кўрсатган маданият ходими, шоир Бобур Бобомурод, “Солиқлар ва солиққа тортиш” кафедраси мудири, профессор Наргиза Кузиева ҳамда кафедра профессор-ўқитувчилари, шунингдек, Юнусобод тумани ҳокимлиги мутассаддилари, Шаҳристон маҳалласи фаоллари иштирок этдилар.
“Солиқлар ва солиққа тортиш” кафедраси мудири, профессор Наргиза Кузиева ўқувчи-ёшлар орасида китобхонлик маданиятини юксалтириш, улар орасида китобхонликни кенг тарғиб қилиш, уларнинг маданий саводхонлиги ўсиши орқали инсон капитали сифатини яхшилашга эришиш мумкинлиги юзасидан ўзининг ҳаётий тажрибалари асосида фикрларини билдириб ўтди.
Шоир Бобур Бобомуроднинг ташрифи, Буюк мутафаккир, ғазал мулкининг султони, давлат ва жамоат арбоби Алишер Навоий таваллудининг 582-йиллигига бағишланган “Бадиий кеча” тадбирларига уланиб кетди. Тадбирда Юнусобод туманидаги 63-сонли мактаб ўқувчилари томонидан айтилган Алишер Навоий ғазаллари ва рубоийлари тингланди. Шоир Бобур Бобомурод ҳам ўзининг шеърларидан мутолаа қилгани тадбирнинг янада қизиқарли бўлишини таъминлади.
Тадбир сўнгида Юнусобод туманидаги 63-сонли ихтисослашган давлат умумтаълим мактабининг билимли, ташаббускор ва зукко ўқувчиларига кафедра томонидан китоблар совға қилинди.

По инициативе профессорско-преподавательского состава кафедры «Налоги и налогообложение» было организовано социально-духовное мероприятие
10 февраля 2023 года в специализированной государственной общеобразовательной школе №63, расположенной в махалле “Шахристан” Юнусабадского района города Ташкента, в целях оказания внимания и заботы молодежи махалли, создания необходимых условий и возможностей для полноценного проявления своих талантов и потенциала во всех сферах, была проведена социально-духовное мероприятие профессорско-преподавательским составом кафедры «Налоги и налогообложение» Ташкентского финансового института.
В мероприятии приняли участие заслуженный работник культуры Узбекистана, поэт Бабур Бобомурод, заведующая кафедрой “Налоги и налогообложение”, профессор Наргиза Кузиева и преподаватели кафедры, а также сотрудники хокимията Юнусабадского района, активисты махалли Шахристан.
Заведующая кафедрой Налоги и налогообложение, профессор Наргиза Кузиева на основе своего жизненного опыта высказала мнение о том, что посредством повышения культуры чтения среди читателей, широкой пропаганды чтения среди них, роста их культурной грамотности можно добиться улучшения качества человеческого капитала.
Визит поэта Бабура Бобомурада был приурочен к “Вечеру искусств”, посвященному 582-летию со дня рождения великого мыслителя, государственного и общественного деятеля Алишера Навои. На мероприятии учащиеся школы №63 Юнусабадского района рассказали газели и рубаи Алишера Навои. Поэт Бабур Бобомурад также прочитал свои стихи, что сделало мероприятие еще более интересным.
В завершение мероприятия одарённым, предприимчивым и находчивым учащимся специализированной государственной средней школы №63 Юнусабадского района профессорско-преподавательский состав кафедры подарили книги.