Tijorat banklari ish faoliyati, nazariya va amaliyotdagi tafovutlar
2019-yilning 28-oktyabr kuni TMIning Magistratura bo'limi 122-o’quv auditoriyasida "Baholash va investitsiyalar" kafedrasi pedagoglari tashabbusi bilan “Tijorat banklari ish faoliyati, nazariya va amaliyotdagi tafovutlar” mavzusida amaliyotchi mutaxassis ishtirokida seminar tashkil etildi. Mazkur seminarga «Hamkorbank» ATB “Murojaatlar bilan ishlash” departamenti yetakchi mutaxassisi Abduvahobov Vosilxon Bahodir o’g’li taklif qilindi. Seminarda kafedra professor-o'qituvchilari bilan bir qatorda birinchi bosqich IB-5 va BIR-5 guruh magistrantlari ishtirok etdilar.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning 25-oktyabr kuni bank tizimini isloh qilish va banklarning investitsiyaviy faolligini oshirish borasidagi ustuvor vazifalarga bag‘ishlangan yig‘ilish natijalariga hamda «Hamkorbank» ATBning bugungi kundagi faoliyati, faoliyatni raqamli iqtisodiyot asosida yuritish hamda bankning investitsiya siyosatini rivojlantirish istiqbollari haqida so’z bordi.

Business activity, theory and practical differences of commercial banks
On October 28, 2019, in the auditorium 122 of the building of the Master’s department, the staff of the Department of “Valuation and Investments” at the TFI organized a training seminar on the topic “Business activity, theory and practical differences of commercial banks”. A leading specialist of the Complaint Control Department of Hamkorbank JSCB, Vosilkhon Bakhodir ogli Abduvakhobov was invited to conduct the seminar. The seminar was attended by the faculty of the department, master students of the groups IB-5 and BIR-5.
The training seminar was dedicated to the current activities of banks. The changes in the activities of banks, the organization of the processes of their functioning on the basis of the digital economy, and the investment activities of the bank were highlighted.