Tijorat banklari ish faoliyati, nazariya va amaliyotdagi tafovutlar
2019-yilning 28-oktyabr kuni TMIning Magistratura bo'limi 122-o’quv auditoriyasida "Baholash va investitsiyalar" kafedrasi pedagoglari tashabbusi bilan “Tijorat banklari ish faoliyati, nazariya va amaliyotdagi tafovutlar” mavzusida amaliyotchi mutaxassis ishtirokida seminar tashkil etildi. Mazkur seminarga «Hamkorbank» ATB “Murojaatlar bilan ishlash” departamenti yetakchi mutaxassisi Abduvahobov Vosilxon Bahodir o’g’li taklif qilindi. Seminarda kafedra professor-o'qituvchilari bilan bir qatorda birinchi bosqich IB-5 va BIR-5 guruh magistrantlari ishtirok etdilar.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning 25-oktyabr kuni bank tizimini isloh qilish va banklarning investitsiyaviy faolligini oshirish borasidagi ustuvor vazifalarga bag‘ishlangan yig‘ilish natijalariga hamda «Hamkorbank» ATBning bugungi kundagi faoliyati, faoliyatni raqamli iqtisodiyot asosida yuritish hamda bankning investitsiya siyosatini rivojlantirish istiqbollari haqida so’z bordi.

Бизнес-деятельность, теория и практические различия коммерческих банков
28 октября 2019 года в аудитории 122 здания отделения магистратуры сотрудниками кафедры “Оценочное дело и инвестиции» ТФИ был организован семинар-тренинг на тему “Бизнес-деятельность, теория и практические различия коммерческих банков”. Для проведения семинара был приглашен Восилхон Баходыр оглы Абдувахобов, ведущий специалист Департамента жалобного контроля ОАО «Хамкорбанк». В семинаре приняли участие профессорско-преподавательский состав кафедры, магистранты ИБ-5 и БИР-5.
Семинар–тренинг был посвящен текущей деятельности банков. Были освещены изменения в деятельности банков, организация процессов их функционирования на основе цифровой экономики, инвестиционная деятельность банка.