2020-yil 31-yanvar kuni Toshkent moliya institutida Ichki ishlar vaziri maslahatchisi, general-polkovnik Zokirjon Almatov hamda O'zbekiston va Qoraqalpog'iston xalq artisti Yodgor Sa’diyevlar ishtirokida O'zbekiston Respublikasida yoshlarga oid davlat siyosati sohasidagi ishlar natijadorligi va yoshlar bilan ishlash samaradorligini oshirish yuzasidan "Ochiq muloqot" o’tkazildi.
Dastlab, institut rektori U.Azizov O‘zbekiston Respublikasining «Yoshlarga oid davlat siyosati to‘g‘risida»gi Qonuni bugungi davr talablariga mos ravishda har tomonlama barkamol, mustaqil fikrlaydigan, mamlakatimiz istiqboli uchun mas’uliyatni o‘z zimmasiga olishga qodir, tashabbuskor, xalq manfaati yo‘lida bor salohiyatini safarbar etadigan, shijoatli yoshlarni tarbiyalash, ularning intellektual va ijodiy salohiyatini ro‘yobga chiqarish uchun mustahkam huquqiy poydevor ekanligini ta’kidlab o’tdi.
Shundan so'ng, general-polkovnik Z.Almatov mustaqillik yillarida mamlakatimiz boshidan kechirgan qiyinchiliklar va tazyiqlarni xalqimiz qanday yengib o'tganini hamda mamlakatimizda yoshlarni ma’nan yetuk, jismonan sog‘lom, vatanparvar va fidoyi etib tarbiyalash, ularning huquqiy manfaatlarini himoya qilish davlat siyosatining eng muhim vazifalardan sanalishini yeg’ilganlarga tushuntirdi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining ichki ishlar idoralari vakillari bilan o‘tkazgan videoselektor yig‘ilishiga tayyorlangan videorolik ham namoyish etildi. Davlatimiz rahbari tomonidan yoshlarga oid davlat siyosati sohasida samaradorlikni yanada oshirishning muhim omili sanalgan ustuvor jihatlarga yana bir bor e’tibor qaratildi.
Uchrashuvda O‘zbekiston xalq artisti Yodgor Sa’dievning vatanparvarlik, yurtga sodiqlikni targ’ib etuvchi she’rlari hamda ijro etgan go‘zal qo‘shiqlari davraga yanada fayz bag‘ishladi.
Tadbir yakunida institut rektori U.Azizov mehmonlarga tashrif uchun minnatdorchilik bildirib, qadrdon mexmonlarga esdalik sovg'alarini taqdim etdi.

An open dialogue with Colonel-General Zakirjon Almatov on the effectiveness of our state’s youth policy.
On January 31, 2020, an open dialogue was held on improving the efficiency and effectiveness of the work with youth in the field of state youth policy in the Republic of Uzbekistan at the Tashkent Institute of Finance with the participation of Advisor to the Minister of Internal Affairs, Colonel-General Zakirjan Almatov and People's Artist of Uzbekistan and Karakalpakistan, Yodgor Sadiev.
Colonel-General Z.Almatov explained the difficulties and pressures experienced by our country over the years of independence and how to educate young people in the country as spiritually, physically healthy, patriotic and self-sacrificing, protecting their legal interests is one of the most important tasks of the state policy.
There was a video was presented about the meeting of the President of the Republic of Uzbekistan with the youth on December 27 at Muhammad al-Khwarizmi School. The head of our state once again paid attention to the priorities that are an important factor in further enhancing the effectiveness of state youth policy.
The beautiful songs and poems that promote devotion to the land, patriotism and loyalty to the country of the People's Artist of Uzbekistan Yodgor Sadievs gave the event more interest.