“Belarus va Oʻzbekiston qoʻshma taʼlim dasturlari: natijalar va istiqbollar” mavzusida xalqaro davra suhbati boʻlib oʻtdi
Xabar qilganimizdek, rektor T.Z.Teshabayev boshchiligidagi institut delegatsiyasi taʼlim sohasidagi xalqaro hamkorlikni yanada kengaytirish maqsadida Belarus Respublikasida xizmat safarida boʻlib turibdi.
18-noyabr kuni Toshkent moliya instituti rektori T.Z.Teshabayev hamda Polotsk davlat universiteti rektori Yu.Ya.Romanovskiy oʻrtasida ikki oliy taʼlim muassasasi qoʻshma taʼlim dasturlari boʻyicha davra suhbati boʻlib oʻtdi.
Suhbat soʻngida oliygohlar oʻrtasida bakalavriat qoʻshma taʼlim dasturini amalga oshirish boʻyicha yangilangan shartnoma imzolandi.

Состоялся международный «Круглый стол» на тему «Совместные образовательные программы Беларусь и Узбекистана: итоги и перспективы»
Как мы уже сообщали, делегация института во главе с ректором Т.З.Тешабаевым, целью дальнейшего расширения международного сотрудничества в сфере образования, находится в с деловым визитом в Республике Беларусь.
18 ноября ректор Ташкентского финансового института Т.З.Тешабаев и ректор Полоцкого государственного университета Ю.Я.Романовский провели «Круглый стол» по вопросам совместных образовательных программ двух высших учебных заведений.
В завершение «Круглого стола» между Вузами было подписано обновленное Соглашение о реализации совместной программы бакалавриата.