Toshkent moliya instituti talabasi bo‘lish uchun ajoyib imkoniyat!
Toshkent moliya instituti hamda Belarus Respublikasining Polotsk davlat universitetlari o‘rtasidagi ikki tomonlama hamkorlik shartnomasi asosida tashkil etilgan TMI-PDU qo‘shma fakultetiga hujjatlar qabuli boshlanganini ma’lum qilamiz.
Hujjatlar 2023-yil 31-iyuldan 12-sentyabrga qadar http:sf-tfi-pgu.uz sayti orqali qabul qilinadi.
Abiturientlar quyidagi yo‘nalishlarga hujjat topshirishi mumkin:
• moliya va moliyaviy texnologiyalar;
• buxgalteriya hisobi va audit.
Kirish imtihonlari O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 6-iyuldagi  421-sonli qaroriga muvofiq ikki bosqichda test sinovlari shaklida o‘tkaziladi.
Test sinovlari rus tilida quyidagi fanlardan bo‘lib o‘tadi:
• matematika;
• ingliz tili;
• rus tili.
Ma’lumot uchun: 2019-yilda Toshkent moliya instituti hamda Belarus Respublikasining Polotsk davlat universiteti hamkorligida Qo‘shma fakulteti tashkil etilgan bo‘lib, bugungi kunda ushbu fakultetda “3+1” ta’lim dasturi asosida 400 dan ortiq talaba tahsil olmoqda. Qo‘shma fakultet talabalari 3 yil Toshkent moliya institutida va 1 yil Polotsk davlat universitetlarida tahsil oladilar. Fakultetda ta’lim rus tilida olib boriladi.
Qo‘shma fakultetda o‘qish davomida bir o‘quv yilini Yevropada davom ettirish hamda ulkan tajriba va taassurotga ega bo‘lish imkoniyati va qo‘shma fakultetini tamomlagan bitiruvchilarga:
• Toshkent moliya instituti;
• Polotsk davlat universiteti diplomlari beriladi.
•
2023-yil mazkur fakultetning ilk bitiruvchilariga qo‘shma diplomlar berildi. (Diplom berish marosimi bilan quyidagi videoda tanishing - https://youtu.be/abaVc9qMYss)
Abiturientlarning talaba bo‘lish orzusini amalga oshirish maqsadida Qo‘shma fakultetiga hujjatlar qabuli davom etmoqda.

Прекрасная возможность стать студентом Ташкентского финансового института!
Сообщаем вам, что начался прием документов на совместный факультет ТМИ-ПДУ, созданный на основании двустороннего договора о сотрудничестве между Ташкентским финансовым институтом и Полоцкими государственными университетами Республики Беларусь
Прием документов будет осуществляться с 31 июля по 12 сентября 2023 года через сайт http:sf-tfi-pgu.uz.
Абитуриенты могут подавать заявки по следующим направлениям образования:
финансы и финансовые технологии;
бухгалтерский учет и аудит.
Вступительные экзамены проводятся в форме двухэтапных испытаний в соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №421 от 6 июля 2021 года. Тесты проводятся на русском языке по следующим предметам:
математика;
английский язык;
Русский язык.
Для справки: В 2019 году Ташкентский финансовый институт и Полоцкий государственный университет Республики Беларусь создали совместный факультет, на котором  сегодня обучается более 400 студентов по образовательной программе «3+1». Студенты объединенного факультета учатся 3 года в Ташкентском финансовом институте и 1 год в Полоцком государственном университете. Обучение на факультете ведется на русском языке.
Студенты получают возможность во время обучения продолжить один учебный год в Европе на объединенном факультете, приобретают большой опыт и  получают неизгладимые впечатления, а выпускникам совместного вручают:
Диплом Ташкентского финансового института;
Диплом Полоцкого государственного университета.
Первым выпускникам этого факультета в 2023 году вручены дипломы (Видео (https://www.youtube.com/watch?v=abaVc9qMYss&t=7s)).
Для того, чтобы осуществить мечту абитуриентов стать студентом, продолжается прием документов на совместный факультет.