Xorij taʼlim jarayonlari bilan tanishish, xalqaro tajriba va amaliy ko‘nikmalar - vakillarimizning Chexiya Respublikasidagi malaka oshirish jarayonlari o‘z nihoyasiga yetdi
Institutning bir guruh professor-o‘qituvchilari va xodimlari Yevropa amaliy fanlar va menejment instituti taklifiga asosan tashkil etilgan Chexiya Respublikasidagi malaka oshirish kurslarida muvaffaqiyatli ishtirok etishdi.
Malaka oshirish kurslari yakunida 3 ta ustuvor yo‘nalish bo‘yicha istiqboldagi maqsadlar belgilab olindi.
Xususan:
- xalqaro reytinglarda yuqori o‘ringa ega Praga shahridagi Karlov va "Life Sciences" universitetlari hamkorligida xalqaro konferensiya o‘tkazish;

Знакомство с зарубежными образовательными процессами, международный опыт и практические навыки - повышение квалификации наших представителей в Чешской Республике подошли к концу
Группа преподавателей и сотрудников института успешно прошла курсы повышения квалификации в Чешской Республике, организованные по предложению Европейского института прикладных наук и менеджмента.
По окончании курсов повышения квалификации были определены перспективные цели по 3 приоритетным направлениям.
В частности:
- проведение международной конференции в сотрудничестве с Карлов и Life  Sciences университетами в Праге, занимающие лидирующие места в международных рейтингах;