Birlashgan Millatlar Tashkiloti Bosh Assambleyasi tomonidan e’lon qilingan “25-noyabr – Xotin-qizlarga nisbatan zo’ravonlikka barham berish xalqaro kuni” munosabati bilan mamlakatimizda o’tkazilayotgan “Biz zo’ravonlikka qarshimiz!” aksiyalari doirasida Toshkent moliya institutida “Xotin-qizlarni tazyiq va zo’ravonlikdan himoya qilish tarafdorimiz mavzusida seminar-trening tashkil etildi.
Unda Toshkent davlat yuridik universiteti “Jinoyat huquqi, kriminologiya va korrupsiyaga qarshi kurashish” kafedrasi professorlari, yuridik fanlari doktorlari Niyozova Salomat Saparovna va To’laganova Gulchehra Zahitovna, universitet Xotin-qizlar kengashi raisi Xaydarova Umida Pulatovna talabalarning xotin-qizlarga nisbatan tazyiq va zo’ravonlikning har qanday shakl va turlaridan himoya qilish hamda gender tenglik masalalarida huquqiy savodxonligini oshirishga xizmat qiladigan mazmunli ma’ruzalari bilan ishtirok etdilar.
Seminar-trening institut Xotin-qizlar kengashi tashabbusi bilan Iqtisodiyot fakulteti rahbariyati, Xotin-qizlar tashkiloti faollari, tyutorlarining hamkorligida hamda ushbu fakultet 1-2-bosqich talabalari ishtirokida o’tkazildi.

We are Supporters of Protecting Women from Oppression and Violence!
In connection with the proclamation by the General Assembly of the United Nations “November 25 – International Day for the Elimination of Violence against Women”, actions “We are against Violence” are being held in our country. As part of these actions, the Women's Council of the Institute organized a training seminar on the theme “We are Supporters of Protecting Women from Oppression and Violence!” at the Tashkent Institute of Finance.
Doctors of Legal Science, professors of the Department of “Criminal Law, Criminology, and Anti-Corruption” of the Tashkent State University of Law,  Niyozova Salomat Saparovna and Tulaganova Gulchekhra Zakhitovna took part in the training seminar with their informative speeches, as well as the chairman of the Women's Council of the University Khaidarova Umida Pulatovna whose speeches served to increase students' legal literacy in the fight against oppression and violence against women and gender equality issues.
The training seminar was organized at the initiative of the Women's Council of the Institute in close cooperation with the leadership of the Faculty of Economics, the Faculty Women's Council, tutors with the active participation of 1-2-year students of the Faculty, which will undoubtedly serve to increase legal literacy in protecting women from all forms and types of oppression and violence and gender equality.