Бюджет тизимида ғазначилик ҳамда бюджет ҳисобини такомиллаштириш
2021 йилнинг 14 апрель куни “Бюджет ҳисоби ва ғазначилик иши” кафедраси томонидан “Ўзбекистон Республикаси бюджет тизимида ғазначилик ҳамда бюджет ҳисобини такомиллаштиришнинг долзарб масалалари” мавзусида Республика миқёсидаги илмий-амалий анжуман ташкил этилди.
Анжуманда тажрибали амалиётчи мутахассислар, профессор-ўқитувчилар ва илмий изланувчилар Ўзбекистон Республикасида бюджет ҳисоби ва ҳисоботини такомиллаштириш, ягона ғазна ҳисобварақ маблағларини бошқариш, давлат молиявий назоратида ғазначилик тизимини ўрни ва ролини ошириш, давлат харидлари тизимининг ҳуқуқий асосларини янада такомиллаштиришга оид таклиф ва тавсиялари билан иштирок этишди.

Актуальные вопросы совершенствования казначейского и бюджетного учета в бюджетной системе Республики Узбекистан
14 апреля 2021 года кафедрой «Бюджетный учет и казначейство» проведена Республиканскую научно-практическую конференция на тему «Актуальные вопросы совершенствования казначейского и бюджетного учета в бюджетной системе Республики Узбекистан».
В конференции приняли участие опытные практики, профессора-преподаватели и научные соискатели с предложениями и рекомендациями по совершенствованию бюджетного учета и отчетности в Республике Узбекистан, ведению и управлению единого казначейского счета и казначейских лицевых счетов, повышению роли казначейства в государственном финансовом контроле, дальнейшему совершенствованию нормативно-правовой базы государственных закупок.