“Тармоқланган ахборот технологиялари” мавзусида Г.С.Джамаловадан очиқ дарс
Тошкент молия институти “Электрон тижорат ва рақамли иқтисодиёт” кафедраси катта ўқитувчиси Г.С.Джамалова томонидан 2019 йил 15 ноябрь куни III-жуфтликда Е бинонинг 101-аудиториясида “Банк иши” факултетининг БИ 51 гуруҳида “Тармоқланган ахборот технологиялари” мавзусида очиқ амалий дарс ўтказилди.
Унда талабалар билан биргаликда “Электрон тижорат ва рақамли иқтисодиёт” кафедраси мудири У.Якубов, кафедра педагог ходимлари, “Банк иши” факултетининг деканат ходимлари ҳамда Тошкент ахборот технологиялари университети “Ахборотда таълим тизими” кафедраси доценти, т.ф.н. С.Гаипназаров иштирок этдилар.
БИ-51 гуруҳ талабалари “Тармоқланган ахборот технологиялари” мавзуси бўйича маърузада ва мустақил олган билимларини тайёрлаб келган презентация ва крассвордлар, мавзу бўйича саволлар тузиб, уларни инновацион технологиялар орқали тайёрлаб, ўз билимларини аъло даражада кўрсатдилар.
Дарсда SMARTY 4D нинг ишлаш жараёнлари билан танишиб чиқилди. Мўжизакор SMARTY 4D карточкаларнинг бир қатор функциялар бажариши талабаларда катта қизиқиш уйғотди.

Открытое занятие старшего преподавателя кафедры «Электронная коммерция и цифровая экономика» Джамаловой Г.С.
15 ноября 2019 года старший преподаватель кафедры «Электронная коммерция и цифровая экономика» Джамалова Г.С. провела открытое занятие на факультете «Банковское дело» в группе БИ 51. Открытое занятие было проведено на тему: «Сетевые информационные технологии». На занятии также участвовали педагоги кафедры «Электронная коммерция и цифровая экономика», сотрудники деканата «Банковское дело», а также доцент кафедры «Информационно-образовательные технологии» Ташкентского университета информационных технологий, кандидат технических наук Гаипназаров С.
Свои знания по теме" Сетевые информационные технологии " студенты БИ 51 представили с помощью инновационных технологий. Для закрепления материала по теме ими были составлены кроссворды и вопросы.
На занятии ознокомились с процессом работы SMARTY 4D. Выполнение ряда функций необычными карточками SMARTY 4D вызвал инстерес у студентов.