“Раҳбарлик масъулияти “КЕЧА ВА БУГУН” мавзусида маҳорат дарси ташкил этилди
Жорий йилнинг 22 май куни "Менежмент ва маркетинг" кафедраси доценти., PhD Собиржонов Санжар Собиржонович томонидан "Иқтисодиёт" факультети талабалари учун маҳорат дарси ташкил этилди. Тадбирда "Менежмент ва маркетинг" кафедраси катта ўқитувчиси Х. Шодмонов ва "Банк иши" кафедраси ўқитувчиси И. Ёълдошевалар иштирок этди.
Тадбир давомида Собиржонов Санжар Собиржонович мамлакатимиз иқтисодиёти жадал суръатлар билан ўсаётган бир вақтда, эркин рақобат ва аҳолининг турмуш фаровонлигини таъминлаш, ташкилот ва корхоналарда бошқарув фаолиятини самарали ташкил қилишда раҳбарлик маҳорати муҳим аҳамиятга эга эканлиги хусусида сўз юритди. Шунингдек, раҳбар ташкилотлардаги ички алоқаларни ташқи муҳит билан ўзаро таъсири масалалари бўйича фикрлаш тизимига эга бўлиши, умуминсоний сифатларга ва бошқарув қобилиятларни ўзида мужассам қилиши ҳамда раҳбар имиджи қандай бўлиши кераклиги тўгърисида тўхталиб ўтди.
Тадбир якунида талабалар ўзларини қизиқтирган саволларга батафсил жавоб олдилар. Ушбу маҳорат дарси талабаларнинг келгусида бошқарув билимлари ва раҳбарлик салоҳиятини эгаллашга хизмат қилади.

Организован мастер-класс на тему «Обязанности руководства» «ВЧЕРА И СЕГОДНЯ»
22 мая текущего года доцент кафедры «Менеджмент и маркетинг» PhD Собиржонов Санжар Собиржонович, организовал мастер-класс для студентов факультета «Экономика». В мероприятии приняли участие старший преподаватель кафедры «Менеджмент и маркетинг» Х. Шодмонов и преподаватель кафедры «Банковское дело» И. Юлдашева.
В ходе мероприятия Санжар Собиржонович Собиржонов рассказал о важности лидерских качеств в обеспечении свободной конкуренции и благополучия населения, эффективной организации управленческой деятельности в организациях и на предприятиях в условиях стремительного роста экономики нашей страны. Также о том, что лидеры должны иметь систему мышления о взаимодействии внутренних отношений в организациях с внешней средой, воплощать в себе универсальные качества и управленческие навыки, каким должен быть образ лидера.
В конце мероприятия студенты получили подробные ответы на интересующие их вопросы. Этот мастер-класс служит для приобретения управленческих знаний и лидерского потенциала студентов в будущем.