Ёшлар масалалари бўйича кафедра хафталиги
2020 йил 5 январь куни, 3-сонли ТТЖда “Аудит ва иқтисодий таҳлил” кафедраси профессор-ўқитувчилари Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 27 декабрь куни ёшлар билан учрашуви бўйича кафедра хафталиги доирасида тадбир ташкил этдилар. Давра суҳбатини “Аудит ва иқтисодий таҳлил” кафедраси доценти З.Сагдиллаева ўзининг кириш сўзи билан очиб берди ва нутқида қуйидагиларни таъкидлаб ўтди:
“Ҳар бир давлат ва жамият равнақи ёш авлоднинг камолоти, интилиши, шижоати билан узвий боғлиқ. Шу маънода, юртимизда давлат бюджетидан ижтимоий соҳага, жумладан, таълим тизими ислоҳотларига йўналтирилаётган сармоялар мунтазам ошиб бораётгани, таълим соҳасидаги қонунлар ва давлат дастурлари доирасида юқори малакали кадрлар тайёрлаш, илм-фан ва ишлаб чиқаришнинг самарали интеграциялашувини таъминлаш, ёшларни миллий ва умуминсоний қадриятлар руҳида тарбиялашдек долзарб вазифалар муваффақиятли бажарилаётгани алоҳида эътирофга моликдир”,

An event was organized by the staff of the Department of Audit and Economic Analysis
On January 5, 2020, an event was organized by the staff of the Department of Audit and Economic Analysis within the framework of the department's week dedicated with the meeting with the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoev with the youth on December 27, 2020. The roundtable was opened by the senior lecturer of the department "Audit and economic analysis" Z.Sagdillaeva.
The prosperity of each state and society is inseparably linked with the maturity, aspiration, and enthusiasm of the younger generation. In this regard, there is a growing need for investment from the state budget to the social sphere, including education system reforms, training highly qualified personnel within the laws and state programs in education, effective integration of science and production, education of young people in the spirit of national and universal values. She concluded that the success of the tasks is worthy of special mention.