Ёшлар масалалари бўйича кафедра хафталиги
2020 йил 5 январь куни, 3-сонли ТТЖда “Аудит ва иқтисодий таҳлил” кафедраси профессор-ўқитувчилари Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг 27 декабрь куни ёшлар билан учрашуви бўйича кафедра хафталиги доирасида тадбир ташкил этдилар. Давра суҳбатини “Аудит ва иқтисодий таҳлил” кафедраси доценти З.Сагдиллаева ўзининг кириш сўзи билан очиб берди ва нутқида қуйидагиларни таъкидлаб ўтди:
“Ҳар бир давлат ва жамият равнақи ёш авлоднинг камолоти, интилиши, шижоати билан узвий боғлиқ. Шу маънода, юртимизда давлат бюджетидан ижтимоий соҳага, жумладан, таълим тизими ислоҳотларига йўналтирилаётган сармоялар мунтазам ошиб бораётгани, таълим соҳасидаги қонунлар ва давлат дастурлари доирасида юқори малакали кадрлар тайёрлаш, илм-фан ва ишлаб чиқаришнинг самарали интеграциялашувини таъминлаш, ёшларни миллий ва умуминсоний қадриятлар руҳида тарбиялашдек долзарб вазифалар муваффақиятли бажарилаётгани алоҳида эътирофга моликдир”,

Профессора-преподаватели кафедры «Аудит и экономический анализ» в рамках недели кафедры организовали мероприятие
5 января 2020 года профессора-преподаватели кафедры «Аудит и экономический анализ» в студенческом доме №3 в рамках недели кафедры организовали, мероприятие по случаю встречи Президента Республики Узбекистан 27 декабря с молодежью. Вступительной речью мероприятие открыла доцент кафедры З.Сагдиллаева.
В своей речи она подчеркнула, что процветание каждого государства и общества непрерывно связано стремлением молодежи к совершенству. В связи с этим растет потребность в инвестициях из государственного бюджета в социальную сферу, включая реформы системы образования, подготовку высококвалифицированных кадров в рамках законов и государственных программ в сфере образования, эффективную интеграцию науки и производства, воспитание молодежи в духе национальных и общечеловеческих ценностей. В завершение своего выступления она сказала, что успех задач заслуживает особого упоминания.