“Статистика тизимини ривожлантиришнинг миллий стратегияси: назария ва амалиёт” номли халқаро илмий-амалий конференция бўлиб ўтди
2023 йил 19 октябрь куни Тошкент молия институти “Статистика va эконометрика” кафедраси томонидан ташкил қилинган «InnoWeek-2023» халқаро инновацион ғоялар ҳафталиги доирасидаги “Статистика тизимини ривожлантиришнинг миллий стратегияси: назария ва амалиёт” номли халқаро илмий-амалий конференция бўлиб ўтди.
Конференцияда Ўзбекистон Республикаси Президент ҳузуридаги Статистика агентлиги директори ўринбосари З.Зияев, Кадрлар малакасини ошириш ва статистик тадқиқотлар институти директори Б.Ғойибназаров, Жанубий Кореянинг Ёнсеи университети тадқиқотчиси У.Турсунов ҳамда қатор халқаро ва маҳаллий мутахассислар ва олимлар ўз маърузалари билан иштирок этишди.
Иштирокчилари халқаро илмий-амалий конференциянинг юқори руҳда ташкил қилинганлигини эътироф этишди.

National Strategy for the Development of the Statistical System: Theory and Practice
On October 19, 2023, an international scientific and practical conference “National Strategy for the Development of the Statistical System: Theory and Practice” was held at the Tashkent Institute of Finance within the framework of the international week of innovative ideas “InnoWeek-2023” organized by “Statistics and Economics”.
The conference was attended by Deputy Director of the Statistical Agency under the President of the Republic of Uzbekistan Ziyayev Zoxidjon Muratovich, Director of the Institute of Personnel Training and Statistical Research Goyibnazarov Bakhodir Karimovich, Researcher South Korean Yonsei university Tursunov Ulug'bek and other international and local experts and scientists with their lectures.
The participants of the international scientific and practical conference confirmed that the conference was organized in a high spirit.