“Статистика тизимини ривожлантиришнинг миллий стратегияси: назария ва амалиёт” номли халқаро илмий-амалий конференция бўлиб ўтди
2023 йил 19 октябрь куни Тошкент молия институти “Статистика va эконометрика” кафедраси томонидан ташкил қилинган «InnoWeek-2023» халқаро инновацион ғоялар ҳафталиги доирасидаги “Статистика тизимини ривожлантиришнинг миллий стратегияси: назария ва амалиёт” номли халқаро илмий-амалий конференция бўлиб ўтди.
Конференцияда Ўзбекистон Республикаси Президент ҳузуридаги Статистика агентлиги директори ўринбосари З.Зияев, Кадрлар малакасини ошириш ва статистик тадқиқотлар институти директори Б.Ғойибназаров, Жанубий Кореянинг Ёнсеи университети тадқиқотчиси У.Турсунов ҳамда қатор халқаро ва маҳаллий мутахассислар ва олимлар ўз маърузалари билан иштирок этишди.
Иштирокчилари халқаро илмий-амалий конференциянинг юқори руҳда ташкил қилинганлигини эътироф этишди.

Национальная стратегия развития статистической системы: теория и практика
19 октября 2023 года в Ташкентском финансовом институте в рамках международной недели инновационных идей «InnoWeek-2023», состоялась международная научно-практическая конференция «Национальная стратегия развития статистической системы: теория и практика», организованная кафедрой «Статистика и экономтерика».
В конференции приняли участие: заместитель директора Агентства по статистике при Президенте Республики Узбекистан Зияев Зохиджон Муратович, директор Института подготовки кадров и статистических исследований Гоибназаров Баходир Каримович, научный сотрудник университета Йонсей (Южная Корея) Турсунов Улугбек и ряд других международных и местных экспертов и ученых.
Участники международной научно-практической конференции признали, что конференция была организована и проведена на высоком уровне.