Тошкент молия институти 2024 йил учун таянч докторантура ва докторантурага қабул эълон қилади
Тошкент молия институти 2024 йилга қуйидаги ихтисосликлар бўйича таянч докторантура ва докторантурага қабул эълон қилади:
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 22 майдаги 304-сон “Олий ўқув юртидан кейинги таълим тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарорига мувофиқ таянч докторантура ва докторантурага қуйидаги ҳужжатлар топширилиши сўралади:
Таянч докторантурага (PhD) талабгорлар учун: ариза, қисқача биографик маълумотнома, меҳнат дафтарчасининг белгиланган тартибда тасдиқланган нусхаси (ишлаётган талабгорлар учун), олий таълим муассасасининг магистратура ва бакалавр дипломлари ва унинг иловалари, нашр этилган илмий ишлар рўйхати (таянч докторантурага кириш учун талабгорларда танланган диссертация тадқиқоти асосини ташкил қилиши мумкин бўлган илмий журналларда камида битта илмий мақола ва иккита тезис) ва уларнинг нусхалари, хорижий тилни билиш даражасини тасдиқловчи сертификат, илмий раҳбарнинг розилик хати;
Докторантурага (DSc) талабгорлар учун: ариза, қисқача биографик маълумотнома, меҳнат дафтарчасининг белгиланган тартибда тасдиқланган нусхаси (ишлаётган талабгорлар учун), олий маълумот, фан номзоди ёки фалсафа доктори (PhD) ёки хорижий давлатларда унга тенглаштирилган илмий даражага эга бўлганлиги тўғрисидаги диплом нусхаси, нашр этилган илмий ишлар рўйхати, шунингдек уларнинг нусхалари (диссертация тадқиқоти асосини ташкил қилиши мумкин бўлган илмий журналларда чоп этилган камида учта илмий мақола ҳамда иккита тезис), хорижий тилни билиш даражасини тасдиқловчи миллий ёки унга мос даражадаги халқаро сертификат, илмий маслаҳатчининг розилик хати.
Эслатма: Ҳужжатлар Ўзбекистон Республикаси Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлигининг (http://phd.mininnovation.uz) веб сайт орқали рўйхатдан ўтиб жойлаштирилади. Ҳужжатларнинг асл нусхалари йиғмажилд шаклида институтнинг Илмий-тадқиқотлар, инновациялар ва илмий-педагогик кадрлар тайёрлаш бўлимига топшириш мумкин.
Манзил: Тошкент шаҳри, Амир Темур шоҳ кўчаси, 60А-уй, Тошкент молия институти, Илмий-тадқиқотлар, инновациялар ва илмий-педагогик кадрлар тайёрлаш бўлими.

Ташкентский финансовый институт объявляет прием за 2024 год на докторантуру
Ташкентский финансовый институт объявляет прием за 2024 год на докторантуру по следующим специальностям:
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 22 мая 2017 года № 304 «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы послевузовского образования» в базовую докторантуру и докторантуру требуются следующие документы:
Для поступающих в базовую докторантуру (PhD): заявление, краткая биографическая справка, заверенная копия трудовой книжки (для работающих соискателей), дипломы магистра и бакалавра высшего учебного заведения и их приложения, список опубликованных научных работ (не менее одной научной статьи и двух тезисов) и их копии, национальный или международный сертификат, подтверждающий уровень знаний иностранного языке, письмо-согласие от научного руководителя;
Для поступающих в докторантуру (DSc): заявление, краткие биографические сведения, заверенная в установленном порядке копия трудовой книжки (для работающих соискателей), копия диплома о высшем образовании, кандидата наук или доктора философии (PhD) или эквивалентной ученой степени в зарубежных странах, публикация список опубликованных научных работ (не менее трех научных статей и двух тезисов, опубликованных в научных журналах, которые могут лечь в основу диссертационного исследования) а также их копии, национальный или международный сертификат, подтверждающий уровень знаний иностранного языке, письмо-согласие от научного руководителя.
Примечание: Документы размещаются после регистрации на сайте Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан (http://phd.mininnovation.uz). Оригиналы документов могут быть представлены в отдел научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров института.
Адрес: город Ташкент, проспект Амира Темура, 60А, Ташкентский финансовый институт, Отдел научных исследований, инноваций и подготовки научно-педагогических кадров .