Тошкент молия институти 2024 йил учун таянч докторантура ва докторантурага қабул эълон қилади
Тошкент молия институти 2024 йилга қуйидаги ихтисосликлар бўйича таянч докторантура ва докторантурага қабул эълон қилади:
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 22 майдаги 304-сон “Олий ўқув юртидан кейинги таълим тизимини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарорига мувофиқ таянч докторантура ва докторантурага қуйидаги ҳужжатлар топширилиши сўралади:
Таянч докторантурага (PhD) талабгорлар учун: ариза, қисқача биографик маълумотнома, меҳнат дафтарчасининг белгиланган тартибда тасдиқланган нусхаси (ишлаётган талабгорлар учун), олий таълим муассасасининг магистратура ва бакалавр дипломлари ва унинг иловалари, нашр этилган илмий ишлар рўйхати (таянч докторантурага кириш учун талабгорларда танланган диссертация тадқиқоти асосини ташкил қилиши мумкин бўлган илмий журналларда камида битта илмий мақола ва иккита тезис) ва уларнинг нусхалари, хорижий тилни билиш даражасини тасдиқловчи сертификат, илмий раҳбарнинг розилик хати;
Докторантурага (DSc) талабгорлар учун: ариза, қисқача биографик маълумотнома, меҳнат дафтарчасининг белгиланган тартибда тасдиқланган нусхаси (ишлаётган талабгорлар учун), олий маълумот, фан номзоди ёки фалсафа доктори (PhD) ёки хорижий давлатларда унга тенглаштирилган илмий даражага эга бўлганлиги тўғрисидаги диплом нусхаси, нашр этилган илмий ишлар рўйхати, шунингдек уларнинг нусхалари (диссертация тадқиқоти асосини ташкил қилиши мумкин бўлган илмий журналларда чоп этилган камида учта илмий мақола ҳамда иккита тезис), хорижий тилни билиш даражасини тасдиқловчи миллий ёки унга мос даражадаги халқаро сертификат, илмий маслаҳатчининг розилик хати.
Эслатма: Ҳужжатлар Ўзбекистон Республикаси Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлигининг (http://phd.mininnovation.uz) веб сайт орқали рўйхатдан ўтиб жойлаштирилади. Ҳужжатларнинг асл нусхалари йиғмажилд шаклида институтнинг Илмий-тадқиқотлар, инновациялар ва илмий-педагогик кадрлар тайёрлаш бўлимига топшириш мумкин.
Манзил: Тошкент шаҳри, Амир Темур шоҳ кўчаси, 60А-уй, Тошкент молия институти, Илмий-тадқиқотлар, инновациялар ва илмий-педагогик кадрлар тайёрлаш бўлими.

Tashkent institute of finance announces admission for 2024 for doctoral studies
Tashkent institute of finance announces admission for 2024 for doctoral studies in the following specialties:
In accordance with the Decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 22, 2017 No. 304 “On measures to further improve the system of postgraduate education”, the following documents are required for basic doctoral and doctoral studies:
For applicants to basic doctoral studies (PhD) : application, brief biographical information, certified copy of work record (for working applicants), master's and bachelor's diplomas of a higher educational institution and their applications, list of published scientific works (at least one scientific article and two theses) and their copies, a national or international certificate confirming the level of knowledge of a foreign language, a letter of consent from the supervisor;
For applicants to doctoral studies (DSc) : application, curriculum vitae, duly certified copy of the employment record (for working applicants), a copy of the diploma of higher education, candidate of science or doctor of philosophy (PhD) or an equivalent degree in foreign countries, publication a list of published scientific papers (at least three scientific articles and two abstracts published in scientific journals that can form the basis of a dissertation research) as well as their copies, a national or international certificate confirming the level of knowledge of a foreign language, a letter of consent from a supervisor.
Note: Documents are posted after registration on the website of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan (http://phd.mininnovation.uz). Original documents can be submitted to the department of scientific research, innovation and training of scientific and pedagogical personnel of the institute.
Address: Tashkent city, Amir Temur Avenue, 60A, Tashkent Financial Institute, Department of Scientific Research, Innovation and Training of Scientific and Pedagogical Personnel .