ТМИ вакиллари «InnoWeek.uz–2022» инновацион ғоялар ҳафталигида иштирок этишмоқда
2022 йил 17-21-октабр кунлари Инновацион ривожланиш вазирлигида «Барқарор ривожланиш учун яшил инновациялар» шиори остида “InnoWeek.uz–2022” инновацион ғоялар ҳафталиги ўз ишини бошлади.
Мазкур хафталикда энг сўнгги илмий-инновацион ишланма ва стартап лойиҳалари билан Республикамиз олимлари, илмий изланувчилари ва хорижий давлатлар вакиллари иштирок этишмоқда.
“InnoWeek.uz–2022” инновацион ғоялар ҳафталигида Тошкент молия институти вакиллари ҳам ўзларининг илмий-инновацион ишланма ва стартап лойиҳалари билан фаол қатнашмоқдалар.
Маълумот ўрнида айтиш керакки, “InnoWeek.uz–2022” халқаро инновацион ғоялар ҳафталигида 40 дан ортиқ давлат ва халқаро ташкилотлар, 100 дан ортиқ компаниялар, 40 га яқин хорижий ташкилотлар вакиллари ҳам иштирок этишмоқда.

Представители ТФИ принимают участие в «InnoWeek.uz-2022».
17-21 октября 2022 года в здании и на территории Министерства инновационного развития стартовала неделя инновационных идей под девизом «Зеленые инновации для устойчивого развития» - «Inno Week.Uz-2022»
Неделя инновационных идей «Inno Week.Uz-2022» проводится на высоком уровне с новейшими научно-инновационными разработками и стартап-проектами с участием ученых, исследователей и представителей зарубежных стран.
Ташкентский финансовый институт принимает активное участие в неделе инновационных идей  Inno Week.Uz-2022  с научными и инновационными разработками и start-up проектами.