“Давлат органлари ва ташкилотларида коррупсияга қарши самарали комплаенс-назорат тизимини жорий этиш” мавзусида маҳорат дарси
Жорий йилнинг 26 декабрь куни “Иқтисодий хавфсизлик” кафедраси томонидан Давлат органлари ва ташкилотларида коррупсияга қарши самарали комплаенс-назорат тизимини жорий этиш мавзусида маҳорат дарси ташкил этилди.
Маҳорат дарсини Молия вазирлиги ҳузуридаги Коррупсияга қарши курашиш ва комплаенс-назорат бўлими бошлиғи ўринбосари Жаҳонгир Бердиев олиб борди.
Маҳорат дарси давомида маърузачи томонидан кейинги вақтларда давлат ва жамият бошқарувида коррупсиявий омилларни кескин камайтириш ва бунда жамоатчилик иштирокини кенгайтириш масалаларига алоҳида эътибор берилаётганлиги амалий мисоллар билан тушунтирилди.

Master class on the topic "Implementation of an effective system of anti-corruption compliance control in government bodies and organizations"
On December 26 of this year, the Department of Economic Security organized a master class on the topic "Implementation of an effective system of anti-corruption compliance control in government bodies and organizations". The master class was held by Jahangir Berdiev, Deputy Head of the Anti-Corruption and Compliance Control Department of the Ministry of Finance.
During the master class, the speaker explained using practical examples that special attention is paid to the issues of a sharp decrease in corruption factors in state and public administration and the expansion of public participation.