“Миллий ҳисобчилик ва макроиқтисодий кўрсаткичлар” мавзусида маҳорат дарси бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 30 январь куни “Иқтисодий хавфсизлик” кафедраси томонидан “Давлат бюджети ва ғазначилик иши” факультети БЕТ-70, БЕТ-71, БЕТ-72 гуруҳ талабалари учун Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Статистика агентлиги Макроиқтисодий индикаторлар ва миллий ҳисоблар бошқармасининг Жорий ҳисоблар бўлим бошлиғи Мехмонов Жаҳонгир Осимхонович томонидан “Миллий ҳисобчилик ва макроиқтисодий кўрсаткичлар” мавзусида маҳорат дарси ўтказилди.
Маҳорат дарсининг асосий мақсади назарий жиҳатдан олинган билим ва кўникмаларни талабаларга амалиётда қўллашдир.

Проведен мастер-класс на тему «Нaциональное счетоводство и макроэкономические показатели»
30 января текущего года кафедрой “Экономическая безопасность” для студентов групп BET-70, BET-71, BET-72 факультета “Государственный бюджет и казначейство" заведующим отдела макроэкономических индикаторов и нaциональных счетов Агентства Статистики при Президенте Республики Узбекистан Мехмоновым Джахангиром Осимхоновичем был проведен мастер-класс на тему "Нaциональное счетоводство и макроэкономические показатели".
Основная цель мастер-класса была посвящена студентам для применения полученных теоретических знаний и умения использования их на практике.