2023-йилнинг 11-ноябрь куни Тошкент молия институтида “Банк ҳисоби ва аудити” кафедрасининг таълим сифатини ошириш бўйича “Йўл харита” сида белгиланган вазифалардан келиб чиқиб ҳолда “Банк иши” факултети 4-курс талабалари учун Эрнст & Ёунг аудиторлик компаниясининг менежмент риски ва ички аудит консалтинг бўлими, молиявий хизматлар гуруҳи катта маслаҳатчиси Д.Султонова ва “Банк ҳисоби ва аудити” кафедраси дотсенти Г.Бабаева билан ҳамкорликда “Банк аудитнинг роли ва вазифалари, аудиторлик рисклари ва аудиторлик хулосаси» мавзусида мастер-класс ташкил этди.
Мастер-классда аудитининг ўрни, аҳамияти ва вазифалари каби масалалар муҳокама қилинди, “Катта тўртлик” компаниялари фаолиятининг асосий жиҳатлари, банк аудити жараёнларининг умумий кўриниши ва аудитда режалаштириш тушунчалари, аудитдаги рисклар, аудиторлик фаолиятининг асосий йўналишлари бўйича тушунтиришлар берилди.
Талабалар мавзу материалларини катта эътибор билан тингладилар. Уларни қизиқтирган саволлар, жумладан, банк аудитини ташкил этиш, аудиторлик фаолиятидаги касб этикаси масалалари бўйича саволлар берилди, берилган саволлар бўйича батафсил тушунтиришлар ва маълумотлар олинди.
Мазкур тадбир иштирокчиларда ёрқин таассурот қолдирди ва ўқувчилар ўз таълим жараёни билан боғлиқ касб вакиллари билан бундай учрашувларни янада ташкил этиш бўйича таклифлар билдирдилар.

Организован мастер-класс по теме: «Роль и задачи банковского аудита, аудиторские риски и аудиторское заключение»
11 ноября 2023 года в Ташкентском финансовом институте для студентов 4-го курса факультета «Банковское дело» в исходя из задач, определенных в «Дорожной карте» по повышению качества образования кафедры «Банковский учёт и аудит» был организован мастер-класс доцентом кафедры Г.Бабаевой совместно со старшим консультантом (Senior) отдела консалтинга, группы финансовых услуг, риск менеджмента и внутреннего аудита аудиторской компании Ernst & Young Д.Султановой по теме: «Роль и задачи банковского аудита, аудиторские риски и аудиторское заключение».
На мастер-классе были обсуждены такие вопросы, как роль, значение и задачи аудита, основные аспекты деятельности компаний «Большой четверки», обзор процессов банковского аудита и концепции планирования аудита, понятие рисков в аудиторской деятельности.
Студенты с большим вниманием слушали материал по теме мастер класса. Активно задавили вопросы по интересующим их вопросам как по организации аудита, так и вопросам карьеры в аудиторской деятельности, получали подробные разъяснения и информацию по заданным вопросам.
Данное мероприятие оставило яркое впечатление у участников и со стороны студентов были выдвинуты предложения по дальнейшей организации такого рода встреч с представителями профессий относящихся к их учебному процессу.