Техникум битирувчиларини институтга қабул қилиш бўйича суҳбат жараёнлари бошланди
Бугун, 2023 йил 21 август куни техникумларни муваффақиятли тамомлаган битирувчиларни институтнинг мос бакалавриат таълим йўналишларига ўқишга қабул қилиш бўйича суҳбат жараёнлари бошланди.
Молия ва молиявий технологиялар ҳамда солиқлар ва солиққа тортиш таълим йўналишларига техникум битирувчиларини суҳбат асосида ўқишга қабул қилиш бўйича бугун бўлиб ўтган суҳбат комиссияси ишида институтнинг ўқув ишлари бўйича проректори С.Мехмонов, иш берувчи вакили - Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт ва молия вазирлиги бўлими бошлиғи Б.Улуғов, Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги бош мутахассиси О.Сахибов ва бошқалар иштирок этди.
Суҳбат жараёнларининг шаффоф ва адолатли ўтказилишини таъминлаш мақсадида ушбу жараён тўлиқ видеокузатув остида ўтказилди ва тўғридан-тўғри абитуриентлар ва уларнинг ота-оналари учун ажратилган институтнинг 1-маърузалар залига овозли тарзда онлайн трансляция қилиб борилди.
Суҳбат натижалари шу куннинг ўзида абитуриентларга ўқиб эшиттирилди ва эътирозлар бўлган тақдирда апелляция комиссиясига ўрнатилган тартибда мурожаатлари қилишлари мумкинлиги маълум қилинди.

Проведено собеседование для приема выпускников техникумов в институт
Сегодня, 21 августа 2023 года, начался процесс собеседования для приема выпускников, успешно окончивших техникумы, на обучение по соответствующим направлениям бакалавриата института.
На состоявшемся сегодня собеседования по приему выпускников техникумов по направлениям «Финансы и финансовые технологии» и «Налоги и налогообложение» приняли участия проректор по учебной работе института С. Мехмонов, представитель работодателя – начальник управления Министерства экономики и финансов Республики Узбекистан Б.Улугов, главный специалист Министерства высшего образования, науки и инноваций О.Сахибов и другие.
В целях обеспечения прозрачности и справедливости процесса проведения собеседования этот процесс проводился под полным видеонаблюдением и транслировался в режиме онлайн непосредственно в лекционный зал №1 института, отведенный для абитуриентов и их родителей.
Результаты собеседования были зачитаны абитуриентам в тот же день, а в случае возражений им было сообщено, что они могут обратиться в апелляционную комиссию в установленном порядке.