Тошкент молия институти талабаси бўлиш учун ажойиб имконият!
Тошкент молия институти ҳамда Беларус Республикасининг Полоцк давлат университетлари ўртасидаги икки томонлама ҳамкорлик шартномаси асосида ташкил этилган ТМИ-ПДУ қўшма факультетига ҳужжатлар қабули бошланганини маълум қиламиз.
Ҳужжатлар 2023-йил 31 июлдан 12 сентябрга қадар http:sf-tfi-pgu.uz сайти орқали қабул қилинади.
Абитуриентлар қуйидаги йўналишларга ҳужжат топшириши мумкин:
Кириш имтиҳонлари Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 6 июлдаги 421-сонли қарорига мувофиқ икки босқичда тест синовлари шаклида ўтказилади.
Тест синовлари рус тилида қуйидаги фанлардан бўлиб ўтади:
Маълумот учун: 2019 йилда Тошкент молия институти ҳамда Беларусь Республикасининг Полоцк давлат университети ҳамкорлигида Қўшма факультети ташкил этилган бўлиб, бугунги кунда ушбу факультетда “3+1” таълим дастури асосида 400 дан ортиқ талаба таҳсил олмоқда. Қўшма факультет талабалари 3 йил Тошкент молия институтида ва 1 йил Полоцк давлат университетларида таҳсил оладилар. Факультетда таълим рус тилида олиб борилади.
Қўшма факультетда ўқиш давомида бир ўқув йилини Европада давом эттириш ҳамда улкан тажриба ва таассуротга эга бўлиш имконияти ва қўшма факультетини тамомлаган битирувчиларга:
2023 йил мазкур факультетнинг илк битирувчиларига қўшма дипломлар берилди. (Диплом бериш маросими билан қуйидаги видеода танишинг - https://youtu.be/abaVc9qMYss)
Абитуриентларнинг талаба бўлиш орзусини амалга ошириш мақсадида Қўшма факультетига ҳужжатлар қабули давом этмоқда.

Great opportunity to become a student of Tashkent Institute of Finance!
We inform you that the admission of documents has begun for the joint faculty of TIF-PSU, was organised on the basis of a bilateral cooperation agreement between the Tashkent Institute of Finance and Polotsk State Universities of the Republic of Belarus.
Documents will be accepted from July 31 to September 12, 2023 through the website http:sf-tfi-pgu.uz.
Applicants can apply for the following fields of education:
➡finance and financial technology;
➡accounting and auditing.
Entrance exams are held in the form of two-stage tests in accordance with the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 421 dated July 6, 2021. Tests are conducted in Russian in the following subjects:
Mathematics;
English;
Russian.
For reference: joint faculty of Tashkent Institute of Finance and the Polotsk State University of the Republic of Belarus was organised in 2019, which currently enrolls more than 400 students under the 3+1 educational program. Students of the joint faculty study for 3 years at the Tashkent Institute of Finance and 1 year at the Polotsk State University. Education at the faculty is conducted in Russian.
Students get the opportunity to continue one academic year in Europe at the joint faculty, gain a lot of experience and get indelible impressions during their studies, and joint graduates are awarded with:
Diploma of Tashkent Institute of Finance;
Diploma of Polotsk State University.
The first graduates of this faculty were awarded diplomas in 2023 (Video (https://www.youtube.com/watch?v=abaVc9qMYss&t=7s)).
In order to fulfill the dream of applicants to become a student, the admission of documents to the joint faculty continues.