Тошкент молия институти талабаси бўлиш учун ажойиб имконият!
Тошкент молия институти ҳамда Беларус Республикасининг Полоцк давлат университетлари ўртасидаги икки томонлама ҳамкорлик шартномаси асосида ташкил этилган ТМИ-ПДУ қўшма факультетига ҳужжатлар қабули бошланганини маълум қиламиз.
Ҳужжатлар 2023-йил 31 июлдан 12 сентябрга қадар http:sf-tfi-pgu.uz сайти орқали қабул қилинади.
Абитуриентлар қуйидаги йўналишларга ҳужжат топшириши мумкин:
Кириш имтиҳонлари Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2021 йил 6 июлдаги 421-сонли қарорига мувофиқ икки босқичда тест синовлари шаклида ўтказилади.
Тест синовлари рус тилида қуйидаги фанлардан бўлиб ўтади:
Маълумот учун: 2019 йилда Тошкент молия институти ҳамда Беларусь Республикасининг Полоцк давлат университети ҳамкорлигида Қўшма факультети ташкил этилган бўлиб, бугунги кунда ушбу факультетда “3+1” таълим дастури асосида 400 дан ортиқ талаба таҳсил олмоқда. Қўшма факультет талабалари 3 йил Тошкент молия институтида ва 1 йил Полоцк давлат университетларида таҳсил оладилар. Факультетда таълим рус тилида олиб борилади.
Қўшма факультетда ўқиш давомида бир ўқув йилини Европада давом эттириш ҳамда улкан тажриба ва таассуротга эга бўлиш имконияти ва қўшма факультетини тамомлаган битирувчиларга:
2023 йил мазкур факультетнинг илк битирувчиларига қўшма дипломлар берилди. (Диплом бериш маросими билан қуйидаги видеода танишинг - https://youtu.be/abaVc9qMYss)
Абитуриентларнинг талаба бўлиш орзусини амалга ошириш мақсадида Қўшма факультетига ҳужжатлар қабули давом этмоқда.

Прекрасная возможность стать студентом Ташкентского финансового института!
Сообщаем вам, что начался прием документов на совместный факультет ТМИ-ПДУ, созданный на основании двустороннего договора о сотрудничестве между Ташкентским финансовым институтом и Полоцкими государственными университетами Республики Беларусь
Прием документов будет осуществляться с 31 июля по 12 сентября 2023 года через сайт http:sf-tfi-pgu.uz.
Абитуриенты могут подавать заявки по следующим направлениям образования:
➡️финансы и финансовые технологии;
➡️бухгалтерский учет и аудит.
Вступительные экзамены проводятся в форме двухэтапных испытаний в соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №421 от 6 июля 2021 года. Тесты проводятся на русском языке по следующим предметам:
математика;
английский язык;
Русский язык.
Для справки: В 2019 году Ташкентский финансовый институт и Полоцкий государственный университет Республики Беларусь создали совместный факультет, на котором сегодня обучается более 400 студентов по образовательной программе «3+1». Студенты объединенного факультета учатся 3 года в Ташкентском финансовом институте и 1 год в Полоцком государственном университете. Обучение на факультете ведется на русском языке.
Студенты получают возможность во время обучения продолжить один учебный год в Европе на объединенном факультете, приобретают большой опыт и получают неизгладимые впечатления, а выпускникам совместного вручают:
Диплом Ташкентского финансового института;
Диплом Полоцкого государственного университета.
Первым выпускникам этого факультета в 2023 году вручены дипломы (Видео (https://www.youtube.com/watch?v=abaVc9qMYss&t=7s)).
Для того, чтобы осуществить мечту абитуриентов стать студентом, продолжается прием документов на совместный факультет.