Ассалому алайкум, муҳтарам профессор-ўқитувчилар!
Аввало, Сизларни, Сиз орқали бутун оила-аъзоларингизни кириб келаётган янги йил байрами муносабати билан ўзим ва институт раҳбарияти номидан чин қалбимдан самимий табриклайман.
2023 йил институтимиз ҳаётида, хусусан, профессор-ўқитувчиларимизнинг касбий юксалишида, илмий салоҳияти ошишида, талаба-ёшларимизнинг илм ва амалий кўникмаларга эга бўлишида такрорланмас, юқори натижаларга бой йил бўлди, десак муболаға бўлмайди.  Ўз ниҳоясига етиб бораётган 2023-йил давомида олийгоҳда таълим сифатини янада юксалтириш, “фан-таълим-ишлаб чиқариш” интеграциясини ривожлантириш борасида кўплаб амалий саъй-ҳаракатлар олиб борилди. Институт халқаро ва маҳаллий рейтингларда муносиб ўринларни эгаллади. Кўплаб профессор-ўқитувчиларимиз хорижий олий таълим муассасаларидан малака ошириш курсларида, турли конференция, семинар-тренингларда иштирок этиб келишди. Шунингдек, талаба-ёшларимизнинг ўқишдан бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш,  уларга қулай шарт-шароитлар яратиш борасида ҳам амалий ишлар олиб борилмоқда. Мазкур амалий саъй-ҳаракатлар натижаси ўлароқ, бир қатор талаба-ёшларимиз маҳаллий ва хорижий фан олимпиадаларида қатнашиб, фахрли ўринларни эгаллаб қайтишди. Талабаларимиз Президент гранти, Президент ва номли давлат стипендиялари соҳибларига айланишди. Институтда ёшларимизнинг “Талабалик ҳаёти”ни том маънода унутилмас даражада ўтказишлари учун юқори савиядаги тадбирлар, такрорланмас учрашувлар ўтказилди. Алоҳида таъкидлаш жоизки, талаба-ёшларимиз нафақат ўқиш жараёнида, балки турли республика ва хорижий спорт мусобақаларида ҳам муносиб қатнашиб, фахрли ўринларни эгаллашди. Ватанимиз байроғини юксакларга кўтаришди. Албатта, талаба-ёшларимизнинг бундай юксак марраларни забт этишларида институтда фаолият юритаётган педагог-ходимларнинг ўрни ва меҳнатлари таҳсинга лойиқ.
Ҳурматли профессор-ўқитувчилар, ишчи-ходимлар!
Азиз талабалар!
Фурсатдан фойдаланиб, яна бир бор кириб келаётган янги 2024 йил билан сизларни қутлайман. Профессор-ўқитувчиларимиз келгусида ватанимиз равнақи ва тараққиётига хизмат қиладиган кадрларга таълим-тарбия беришда чарчамасдан меҳнат қилишларига, талаба-ёшларимизга эса ўз олдиларига қўйган марраларга янги йилда эришишларига, янада катта ютуқларни қўлга киришларига тилакдошман. Кириб келаётган янги йил барчамиз учун хайрли ва муваффақиятли бўлсин!

Holiday greetings of the Rector of the Tashkent Financial Institute on the occasion of the New Year holiday
Dear professors, teachers and students!
First of all, on behalf of myself and the managerial staff of the institute, I sincerely congratulate you and your entire family on the occasion of the upcoming New Year holiday.
It is of no exaggeration to say that 2023 was a year full of high results in the life of our institute, in particular, in the professional growth of our teaching staff, in the increase of scientific potential, and in the acquisition of knowledge and practical skills by our students. During the year 2023, which is coming to an end, many practical efforts have been made to further improve the quality of education, to develop the integration of "science-education-production". The institute has taken an honorable place in the international and local ratings. Many of our professors and teachers have participated in advanced training courses, various conferences, seminars and trainings in the foreign higher educational institutions. Also, practical work is being carried out to meaningfully organize free time of our students from studying, to create favorable conditions for them. As a result of these practical efforts, a number of our students participated in local and foreign science olympiads and returned with good results. Our students became the recipients of the President's grant, President's and state scholarships. High-level events and unrepeatable meetings were held at the institute so that our youth could spend their "Student Life" at an unforgettable level. It is worth noting that our students are winners of not only in the course of their studies, but also in various republican and foreign sports competitions. They raised the flag of our country high. Of course, the role and work of pedagogues and employees working in the institute in achieving such high goals of our students is worthy of praise.
Dear professors and teachers, workers!
I would like to take this opportunity to once again congratulate you on the coming new year 2024. I wish that our professors and teachers will work tirelessly to provide education and training to the personnel who will serve the prosperity and development of our country in the future, and that our students will achieve the goals they have set for themselves in the new year and achieve even greater achievements. May the coming new year be happy and successful for all of us!