Ассалому алайкум, муҳтарам профессор-ўқитувчилар!
Аввало, Сизларни, Сиз орқали бутун оила-аъзоларингизни кириб келаётган янги йил байрами муносабати билан ўзим ва институт раҳбарияти номидан чин қалбимдан самимий табриклайман.
2023 йил институтимиз ҳаётида, хусусан, профессор-ўқитувчиларимизнинг касбий юксалишида, илмий салоҳияти ошишида, талаба-ёшларимизнинг илм ва амалий кўникмаларга эга бўлишида такрорланмас, юқори натижаларга бой йил бўлди, десак муболаға бўлмайди.  Ўз ниҳоясига етиб бораётган 2023-йил давомида олийгоҳда таълим сифатини янада юксалтириш, “фан-таълим-ишлаб чиқариш” интеграциясини ривожлантириш борасида кўплаб амалий саъй-ҳаракатлар олиб борилди. Институт халқаро ва маҳаллий рейтингларда муносиб ўринларни эгаллади. Кўплаб профессор-ўқитувчиларимиз хорижий олий таълим муассасаларидан малака ошириш курсларида, турли конференция, семинар-тренингларда иштирок этиб келишди. Шунингдек, талаба-ёшларимизнинг ўқишдан бўш вақтларини мазмунли ташкил этиш,  уларга қулай шарт-шароитлар яратиш борасида ҳам амалий ишлар олиб борилмоқда. Мазкур амалий саъй-ҳаракатлар натижаси ўлароқ, бир қатор талаба-ёшларимиз маҳаллий ва хорижий фан олимпиадаларида қатнашиб, фахрли ўринларни эгаллаб қайтишди. Талабаларимиз Президент гранти, Президент ва номли давлат стипендиялари соҳибларига айланишди. Институтда ёшларимизнинг “Талабалик ҳаёти”ни том маънода унутилмас даражада ўтказишлари учун юқори савиядаги тадбирлар, такрорланмас учрашувлар ўтказилди. Алоҳида таъкидлаш жоизки, талаба-ёшларимиз нафақат ўқиш жараёнида, балки турли республика ва хорижий спорт мусобақаларида ҳам муносиб қатнашиб, фахрли ўринларни эгаллашди. Ватанимиз байроғини юксакларга кўтаришди. Албатта, талаба-ёшларимизнинг бундай юксак марраларни забт этишларида институтда фаолият юритаётган педагог-ходимларнинг ўрни ва меҳнатлари таҳсинга лойиқ.
Ҳурматли профессор-ўқитувчилар, ишчи-ходимлар!
Азиз талабалар!
Фурсатдан фойдаланиб, яна бир бор кириб келаётган янги 2024 йил билан сизларни қутлайман. Профессор-ўқитувчиларимиз келгусида ватанимиз равнақи ва тараққиётига хизмат қиладиган кадрларга таълим-тарбия беришда чарчамасдан меҳнат қилишларига, талаба-ёшларимизга эса ўз олдиларига қўйган марраларга янги йилда эришишларига, янада катта ютуқларни қўлга киришларига тилакдошман. Кириб келаётган янги йил барчамиз учун хайрли ва муваффақиятли бўлсин!

Праздничное поздравление ректора Ташкентского финансового института по случаю Новогоднего праздника
Прежде всего, от себя и руководства института искренне поздравляю Вас и Вашу семью с наступающим Новым годом.
Не будет преувеличением сказать, что 2023 год стал годом высоких результатов в жизни нашего института, в частности, в профессиональном росте наших профессоров и преподавателей, повышении научного потенциала, приобретении знаний и практических навыков нашими студентами. За 2023 год, который подходит к концу, было предпринято немало практических усилий по дальнейшему повышению качества образования, развитию интеграции «наука-образование-производство». Институт занял достойные места в международных и местных рейтингах. Многие наши профессора и преподаватели участвовали в курсах повышения квалификации, различных конференциях, семинарах и тренингах зарубежных вузов. Также проводится практическая работа по содержательной организации свободного от учебы времени наших студентов, созданию для них благоприятных условий. В результате этих практических усилий ряд наших студентов приняли участие в местных и зарубежных научных олимпиадах и вернулись с почетными местами. Наши студенты стали обладателями президентских грантов, президентских и именных государственных стипендий. В институте проводились мероприятия высокого уровня, неповторимые встречи, чтобы наша молодежь могла в буквальном смысле провести свою "студенческую жизнь" на незабываемом уровне. Стоит отметить, что наши студенты и молодежь занимали почетные места не только в процессе учебы, но и на различных республиканских и зарубежных спортивных соревнованиях. Они высоко подняли флаг нашей страны.
Конечно, роль и труд педагогов, работающих в институте, в достижении столь высоких целей наших студентов достойны похвалы.
Уважаемые профессора и преподаватели, сотрудники!
Дорогие студенты!
Пользуясь случаем, хочу еще раз поздравить Вас с Наступающим 2024 годом. Желаю, чтобы наши профессора и преподаватели работали не покладая рук, обеспечивая образование и подготовку кадров, которые будут служить процветанию и развитию нашей страны в будущем, и чтобы наши студенты достигли целей, которые они поставили перед собой в новом году и добиться еще больших достижений. Пусть наступающий новый год будет для всех нас счастливым и успешным!