“Эл-Юрт Умиди” Жамғармаси танлови бўйича институт талабалари билан семинар тренинг ташкил этилди
2024 йил 26 январь куни "Тошкент молия институти иқтидорли талабаларнинг илмий-тадқиқот фаолиятини ташкил этиш бўлими" томонидан “Эл-Юрт Умиди” Жамғармаси стипендиати ва Тошкент молия институти битирувчиси Қудратова Феруза Насриддиновна “Эл-Юрт Умиди” Жамғармаси танлови бўйича институт талабалари билан семинар тренинг ташкил этилди.
Семинарда “Эл-Юрт Умиди” Жамғармасига ҳужжат топшириш жараёнлари, танлов босқичлари, ҳозирги кунда ривожланган давлатларнинг Топ университетларида ўқиётган талабаларнинг статистикаси ҳақида маълумотлар берилди. Ўзбекистонда ёшларга яратилаётган шароитлар ва имкониятлар тўғрисида батафсил маълумот берди.
Ушбу учрашув талабаларда жуда катта қизиқиш уйғотганлиги сабабли шу каби семинар-тренинглар мунтазам равишда ташкил қилиниши келишиб олинди.

Был организован семинар-тренинг победительницей конкурса Фонда “Эл-юрт Умиди”
26 января 2024 года отделом "Организации научно-исследовательской деятельности одаренных студентов" Ташкентского финансового института был организован семинар-тренинг победительницей конкурса Фонда “Эл-юрт Умиди”, которая также является выпускницей Ташкентского финансового института, Кудратовой Ферузой Насриддиновной.
На семинаре была представлена информация о процессах подачи документов в Фонд” Эл-Юрт Умиди", этапах отбора, статистика студентов, обучающихся в настоящее время в топ-университетах развитых стран. Она подробно проинформировала молодежь о создаваемых в Узбекистане условиях и возможностях.
Поскольку эта встреча вызвала большой интерес у студентов, было решено, что подобные семинары будут организовываться на регулярной основе.