ТМИ талабалари “STUDENTS CUP-2021” танловида ғолиб бўлишди!
Жорий йилнинг 11 декабрь куни Тошкент молия институтида ИТ Парк ташаббуси билан Дубаи Футуре Фоундатион билан ҳамкорлигида ташкил этилган «“STUDENTS CUP-2021” танловининг финал босқичи бўлиб ўтди.
Танловнинг финал босқичида барча олий таълим муассасаларидан жами 19 та жамоа етиб келган эди. Мазкур жамоалар орасида 2таси Тошкент молия институтининг талабаларидан иборат бўлиб, талабаларимиз Meden. Unity Group ва Teamwork.uz лойиҳалари билан иштирок этишди.
Қувонарлиси, финал босқичида «Молия» факультетининг 2-босқич талабаси Муҳаммадюсуф Курбанов Teamwork.uz жамоаси билан биргаликда фахрли 2-ўринни эгаллади!
“STUDENTS CUP-2021” финал босқичида ҳар бир жамоа долзарб ва жуда ҳам қизиқ лойиҳалари билан иштирок этишди. Тадбир сўнгида ғолиб жамоалар аниқланди ва пул мукофоти билан тақдирландилар:
1- Mentor.me 10000$ ;
2- Teamwork.uz – 6000$;
3- Lalu.uz – 4000$.
Маълумот ўрнида айтиш жоизки, Талабалар ўртасида тадбиркорлик ва стартап экотизимини ривожлантириш мақсадида ИТ Парк ташаббуси билан Дубаи Футуре Фоундатион ҳамкорлигида Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги кўмагида ҳар йили ўтказилиб келинмоқда. Танловда университетларнинг ҳар бир инкубация марказидан жами 125 та лойиҳа иштирок этди:
Тошкент шаҳридан – 46 та, Қашқадарё вилоятидан – 16 та, Самарқанд вилоятидан – 5 та, Жиззах вилоятидан – 27 та, Хоразм вилоятидан – 10 та, Сирдарё вилоятидан – 2 та, Фарғона вилоятидан – 19 тадан.

Студенты ТФИ стали победителями конкурса «STUDENTS CUP-2021»!
11 декабря текущего года в Ташкентском финансовом институте прошел заключительный этап конкурса STUDENTS CUP-2021, организованный IT Park совместно с фондом Dubai Future Foundation. На финале конкурса участвовали 19 команд из всех вузов. Из них 2 команды состоят из студентов Ташкентского финансового института. Они участвовали проектами Unity Group и Teamwork.uz.
К счастью, на заключительном этапе студент 2 курса финансового факультета Мухаммадюсуф Курбанов вместе с командой Teamwork.uz занял почетное 2 место. В финале STUDENTS CUP-2021 каждая команда участвовала с актуальными и очень интересными проектами. По окончании мероприятия были определены команды-победители и вручены денежные призы:
1- Mentor.me 10 000 долларов США;
2- Teamwork.uz - 6000 долларов США;
3- Lalu.uz - 4000 долларов.
Следует отметить, что в целях развития предпринимательства и экосистемы стартапов среди студентов ежегодно проводится по инициативе IT Park в партнерстве с Dubai Future Foundation при поддержке Министерства информационных технологий и коммуникаций. Всего в конкурсе участвовало 125 проектов от каждого инкубационного центра вуза: из Ташкента - 46, из Кашкадарьинской области - 16, из Самаркандской области - 5, из Джизакской области - 27, из Хорезмской области - 10, из Сырдарьинской области - 2, из Ферганской области - 19.