«Ёзги университет -2023» лойиҳасининг очилиш маросими бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 10 июль куни Сибир Федерал университетида бўлиб ўтаётган «Ёзги университет -2023» лойиҳасининг очилиш маросими бўлиб ўтди. Талабаларни Красноярск ўлкаси губернатори ва Сибир Федерал университети ректори қутладилар.
Очилиш маросимида 12 давлатнинг байроқлари юқори кўтарилди ва мадҳиялари янгради ҳамда мусиқий чиқишлар намойиш этилди.
Эслатиб ўтамиз, “Ёзги университет -2023» лойиҳасида 12 та давлатдан жами 1200 та талаба иштирок этмоқда. Шунингдек, талабаларимиз лойиҳа давомида ўқиш билан биргаликда янги дўстлар орттирмоқдалар!

The opening ceremony of the "Summer University-2023" project was held
“Yozgi universitet -2023” On July 10 of this year, the opening ceremony of the "Summer University-2023" project was held at the Siberian Federal University. The students were welcomed by the governor of the Krasnoyarsk region and the rector of the Siberian Federal University.
At the opening ceremony, the flags of 12 countries were raised high and their anthems were played and musical performances were performed.
We remind you that totally 1200 students from 12 countries are participating in the "Summer University-2023" project. Our students are not only studying during the project but also making new friends there!