«Ёзги университет -2023» лойиҳасининг очилиш маросими бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 10 июль куни Сибир Федерал университетида бўлиб ўтаётган «Ёзги университет -2023» лойиҳасининг очилиш маросими бўлиб ўтди. Талабаларни Красноярск ўлкаси губернатори ва Сибир Федерал университети ректори қутладилар.
Очилиш маросимида 12 давлатнинг байроқлари юқори кўтарилди ва мадҳиялари янгради ҳамда мусиқий чиқишлар намойиш этилди.
Эслатиб ўтамиз, “Ёзги университет -2023» лойиҳасида 12 та давлатдан жами 1200 та талаба иштирок этмоқда. Шунингдек, талабаларимиз лойиҳа давомида ўқиш билан биргаликда янги дўстлар орттирмоқдалар!

Состоялась церемония открытия проекта «Летний университет-2023»
10 июля текущего года в Сибирском федеральном университете состоялась церемония открытия проекта «Летний университет-2023». Студентов приветствовали губернатор Красноярского края и ректор Сибирского федерального университета.
На церемонии открытия были высоко подняты флаги 12 стран, прозвучали их гимны и представлены музыкальные выступления.
Напоминаем, что всего в проекте «Летний университет-2023» участвуют 1200 студентов из 12 стран мира. Наши студенты также заводят новых друзей вместе с учебой на протяжении всего проекта!