«Ёшларнинг маънавий-ахлоқий ҳолатига салбий таъсир кўрсатувчи ҳуқуқбузарлик, гиёҳвандлик, ахлоқсизлик каби муаммоларни бартараф этишнинг самарали йўллари» шиори остида маънавий-маърифий тарғибот-ташвиқот тадбири
2023 йил 13 апрель куни Тошкент молия институтининг «Статистика ва эконометрика» кафедраси томонидан кафедра ҳафталиги доирасида  «Ёшларнинг маънавий-ахлоқий ҳолатига салбий таъсир кўрсатувчи ҳуқуқбузарлик, гиёҳвандлик, ахлоқсизлик каби муаммоларни бартараф этишнинг самарали йўллари» шиори остида маънавий-маърифий тарғибот-ташвиқот тадбири ўтказди.
Тадбирга Ички ишлар Вазирлиги Ҳуқубузарликлар профилактикаси хизмати катта инспектори майор Боэшонов Мансур Мустафоевич; Юнусобод тумани ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси бошлиғи ўринбосари подполковник Тошпўлатов Ғайрат Дониёрович, Юнусобод тумани ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси 5-сонли бўлим бошлиғи подполковник Сарибоев Сарвар, Юнусобод тумани ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси капитани Бобоев Фаррух Юнусовичлар таклиф қилинди. Тадбир очиқ мулоқат тарзида ўтказилди.

An event on the theme "Effective ways to eliminate problems that negatively affect the moral state of young people, such as crime, drug addiction, immorality"
April 13” 2023 by the Department of Statistics and Econometrics Within the framework of the week of the Tashkent Financial Institute, the department held a cultural and moral event on the topic "Effective ways to eliminate problems that negatively affect the moral state of young people, such as crime, drug addiction, immorality."
The event was attended by the Senior inspector of the Crime Prevention Service of the Ministry of Internal Affairs, Major Boeshonov Mansur Mustafovich; Deputy Head of the Department of Coordination of the activities of the Internal Affairs of the Yunusabad district Tashpulatov Gayrat Daniyarovich, head of Department No. 5 of the Department of Coordination of the Activities of the Internal Affairs of the Yunusabad district Sariboev Sarvar, Department for Coordination of the activities of the Internal Affairs of the Yunusabad district, сaptain Boboev Farrukh Yunusovich invited. The event was held in the format of an open dialogue.