Жорий йилнинг 29 апрель куни “Ўзбекинвест” экспорт-импорт суғурта компаниясида ташкил этилган “Суғурта ва пенсия иши” кафедраси филиалида тасдиқланган ўқув дастури асосида Солиқлар ва суғурта факультетининг “Суғурта иши” таълим йўналишида ўқийдиган 1-курс, СС-70 ва СС-71 гуруҳлари талабалари учун "Экспорт калтисликларини суғурталаш ва суғурта полисларини сотиш технологияси" мавзусида амалий машғулот ўтказилди. Семинарда кафедра доценти в.б С.Матиязова хамрохлигида талабалар амалий машғулотда қатнашдилар.
Ўқув машғулотида компания Бош менежери Б.Жумабаев тақдимот қилди. Унда "Экспорт калтисликларини суғурталаш ва суғурта полисларини сотиш технологияси" мавзулси талабалар эътиборига ҳавола этилди. Кафедра филиали томонидан ташкил этилаётган бундай ўқув машғулотлари талабаларга олийгоҳда олган назарий билимларини амалиёт билан боғлашга,касб кўникмаларига эга бўлишга ҳамда келгусида Республика суғурта бозорига етук соҳа мутахассисларини тайёрлаб беришда алоҳида аҳамият касб этмоқда.

POLICY FOR IMPROVING THE QUALITY OF EDUCATION IN ACTION
On April 29 of this year,  seminar-training on "Export loss insurance technology and sale of insurance policies" was held for the 1st year students of the groups SS-70 and SS-71, studying insurance major  in Taxes and insurance faculty of the institute by the "Insurance school" based on the curriculum approved by the "Insurance and pension work" department and "Uzbekinvest" AJ.  At the seminar, students took part in a practical exercise in the company with S. Matiyazova, assistant professor of the department.
B. Jumabaev, General Manager of the company, made a presentation at the training session.  During the practical lesson, topics such as "Export loss insurance technology and sale of insurance policies" were brought to the attention of the students.  Such training sessions, organized by the branch of the department, are  important in helping students to connect the theoretical knowledge they have acquired at the institute with practice, to acquire professional skills, and to prepare great specialists for the insurance market of the Republic in the future.