Malayziyaning Terenganu universiteti vakillari bilan uchrashuv
Joriy yilning 8-sentabr kuni Toshkent moliya institutida Malayziyaning Terenganu universiteti (Universiti Malaysia Terengganu) professor-o‘qituvchilaridan tashkil topgan delegatsiya vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Mazkur uchrashuvda institut xalqaro hamkorlik bo‘limi, Axborot tizimlari va raqamli texnologiyalar kafedrasi, Iqtisodiyot hamda Soliq va soliqqa tortish fakultetlari ma’sullari bilan Malayziyaning Terenganu universiteti professor Noor Zatul Iffah Binti Hussin, professor Ahmad Nazri Bin Dagang hamda professor Zainidin Eshkuvatovlar ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida delegatsiya aʼzolari institut vakillari bilan kelgusida Terenganu universiteti bilan istiqboldagi taʼlim va ilmiy jarayondagi amaliy faoliyatlarini tashkil etish kabi muhim masalalar muhokama etildi.

Состоялась встреча с представителями Университета Малайзии Теренггану!
8 сентября текущего года в Ташкентском финансовом институте состоялась встреча с представителями делегации, состоящей из доцентов Университета Малайзии Теренггану.
Профессора из Университета Малайзии Теренггану, в том числе доктор Нур Затул Иффах Бинти Хуссин, доктор Ахмад Назри Бин Даганг и доктор Зайнидин Эшкуватов, посетили эту встречу с руководителями Департамента международного сотрудничества, Департамента информационных систем и цифровых технологий, и факультет экономики и налогообложения.
В ходе встречи члены делегации и представители института обсудили важные вопросы, такие как сотрудничество в научной и академической деятельности с Университетом Теренггану.