“Иқтисодиётни рақамлаштириш ва молиявий хавфсизлигини таъминлаш шароитида бизнес жараёнларини трансформациялаш” мавзусида халкаро илмий-амалий анжумaн
Тошкент молия  институти ва Урал давлат иқтисодиёт университети томонидан “Иқтисодиётни рақамлаштириш ва молиявий хавфсизлигини таъминлаш шароитида бизнес жараёнларини трансформациялаш” мавзусида 2023 йил 28 февралда халкаро илмий-амалий анжуман ўтказилиши режалаштирилган.
Анжуман жараёнида муҳокама қилинадиган йўналишлар:
1-шўьба. Глобаллашув шароитида иқтисодий хавфсизликни таъминлаш: муаммо ва ечимлар;
2-шўьба. Банк-молия тизимида хавфсизликни таъминлаш ва ахборот муҳофазасини янада такомиллаштириш;
3-шўьба. Инновация ва иқтисодиётни рақамлаштириш шароитида молиявий хавфсизликни таъминлаш масалалари;
4-шўьба. Иқтисодиётни рақамлаштириш шароитида аграр соҳада трансформация жараёнлари: глобал озиқ-овқат хавфсизлигини таъминлаш.
Анжуман ишида мамлакатнинг вазирлик ва идоралари, илмий-тадқиқот институтлари, Олий таълим муассасаларининг профессор-ўқитувчилари ва илмий ходимлари, мустақил изланувчилари ва турли соҳа мутахассислари иштирок этишлари мумкин. Анжуманда иштирок этиш учун мақола ва тезислар 2023 йилнинг 15 февралига қадар қуйида келтирилган почта орқали қабул қилинади.
Тақдим этилаётган анжуман материалларини расмийлаштириш тартиби.
Анжуман комиссиясига мақола ва тезислар қоғоз ёки электрон шаклда тақдим этилиши лозим.
Мақола ва тезислар MS Word дастурида, Times New Roman шрифтида, 14 кегль, сатрлар оралиғи 1,0 , саҳифалар чапдан, ўнгдан, юқоридан ва пастдан 2 см қолдирилган ҳолда, сарлавҳаси эса қуйидагича шакллантирилиши керак: биринчи қаторда, саҳифанинг ўртасида бош ва қалин харфлар билан тезиснинг номи, иккинчи қаторда муаллифнинг фамилияси, исми ва отасининг исми, учинчи қаторда муаллифнинг иш жойи, лавозими, илмий даражаси ва унвони.
Тақдим этилаётган тезислар ҳажми 3 бетгача, мақола эса 5 бетгача бўлиши лозим. Анжуман материаллари ўзбек, рус ва инглиз тилларида қабул қилинади. Анжуманни ташкиллаштириш ва материаллар тўпламини нашр қилиш харажатлари учун тезис ва мақолаларнинг ҳар саҳифаси учун 30 минг сўм миқдордаги бадал белгиланган.
Ташкилий қўмита томонидан экспертизадан ўтган ва танлаб олинган тезис ҳамда мақолалар ЎзР ОАК журналларида ёки хорижий журналларда (Scopus ва Web of Science) чоп этишга тавсия этилади.

«Трансформация бизнес-процессов в условиях цифровизации экономики и обеспечения финансовой безопасности»
Ташкентский финансовый институт совместно с Уральским государственным экономическим университетом 28 февраля 2023 года планирует проведение международной научно-практической конференции на тему «Трансформация бизнес-процессов в условиях цифровизации экономики и обеспечения финансовой безопасности».
Направления, которые будут обсуждаться в ходе конференции:
1.  Обеспечение экономической безопасности в условиях глобализации: проблемы и решения
2.  Обеспечение безопасности в банковско-финансовой системе и дальнейшее совершенствование защиты информации
3.  Вопросы обеспечения финансовой безопасности в условиях инноваций и цифровизации экономики
4.  Трансформационные процессы в агропромышленном комплексе в условиях цифровизации экономики: обеспечение глобальной продовольственной безопасности
В конференции могут принять участие сотрудники министерств и ведомств, научно-исследовательских институтов страны, профессорско-преподавательский состав и научные сотрудники учреждений системы Министерства высшего и среднего специального образования, независимые исследователи и специалисты различных сфер.
Статьи и тезисы докладов для участия в конференции принимаются до 15 февраля 2023 года.
Процедура оформления предоставляемых материалов конференции:
Статьи и тезисы должны быть представлены в комиссию конференции в бумажном и электронном виде.
Статьи и тезисы должны быть отредактированы в формате Times New Roman, размер шрифта 14, 1,0 интервала, границы: слева, справа, сверху и снизу - 2 см, а заголовок должен быть сформирован следующим образом: в первой строке, в середине страницы, название статьи заглавными и жирными буквами, во втором Ф.И.О., место работы, должность автора. Объем представляемых статей (тезисов): тезис должен быть до 3 страниц, статья до 5 страниц.
Материалы конференции принимаются на узбекском, русском и английском языках. В конце пленарного заседания будут обсуждены выводы и предложения и приняты окончательные рекомендации. Организационный взнос и сумма покрытия расходов в связи публикацией материалов конференции установлено 30 000 сум за страницу предоставленной статьи (тезиса).
Оргкомитет имеет право отбирать тезисы и статьи, после проведения экспертизы материалы конференции рекомендуются к публикации в журнале ВАК РУз и зарубежных журналах (Scopus и Web of Science).