“Молия ва кредит” фани бўйича талабалар олимпиадасининг институт босқичи бўлиб ўтди
2019 йил 19 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Олий ва ўрта махсус таълим вазирлигининг 2019 йил 5 апрелдаги 314-сонли буйруғи ҳамда институт ректорининг 2019 йил 11 апрелдаги 312-сон буйруғи ижросини таъминлаш мақсадида Тошкент молия институти Молия факультетининг 315-аудиториясида институтнинг “Молия” кафедраси координаторлигида “Молия ва кредит” фани бўйича талабалар олимпиадасининг I босқичи бўлиб ўтди.
Фан олимпиадаси Олий ва ўрта маҳсус таълим вазирлигининг 2015 йил 7 апрелдаги 123-сонли буйруғининг 1-иловаси билан тасдиқланган “Олий таълим муассасалари талабалари республика фан олимпиадаси тўғрисидаги Низом” талабларига қатъий риоя қилган ҳолда, “Молия” кафедраси мудири, иқтисод фанлари доктори, профессор Т.С. Маликов раислигида ташкил этилган комиссия ҳузурида ўтказилди.
Фан олимпиадасида 21 нафар талаба иштирок этди, уларнинг “Молия ва кредит” фани доирасидаги билимлари, мантиқий ва илмий фикрлаш даражаси, мушоҳада этиши, молия-кредит соҳасига оид масалалар, муаммоли вазиятлар ечимини аниқлашдаги билим ва маҳоратлари синовдан ўтказилди. Энг иқтидорли талабалар юқори ўринларга сазовор бўлдилар.

The Institute's stage of the Olympiad on "Finance and Credit" was held
According to the Ministry of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan from April 5, 2019 № 314, and order of the rector of the institute on April 11 was held the 1st round of the Olympiad on "Finance and Credit" at the cordination of the "Finence department of the institute". It was on 19th of April in the 315th auditorium.
The Science Olympiad has strictly adhered to the requirements of the "Regulations on the Republican Olympiad on the subject of Higher Education Institutions" approved by the Ministry of Higher and Secondary Special Education No 123 dated 7 April 2015 , under the chairmanship of the head of the department "Finance", headed by the doctor of economic sciences, professor T.S.Malikov.
The Science Olympiad was attended by 21 students, their knowledge in the field of "Finance and Credit", the level of logic and scientific thinking, theories, financial and credit issues, and knowledge and skills in solving problems. The most talented students were awarded top positions.