117-мактаб ҳамкорлиги
Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М.Мирзиёев раҳбарлигида мамлакатимиз таълим-тарбия тизимини янада такомиллаштириш, илм-фан соҳаси ривожини жадаллаштириш бўйича жорий йил 30 октябрь куни ўтказилган видеоселектор йиғилиши баёнига мувофиқ эндиликда олий таълим муассасалари халқ таълими муассасалари билан ҳамкорлик қилади.
Тошкент молия институти ҳам Юнусобод туманида жойлашган кўп сонли умумтаълим мактаблари билан таълим сифати ва ўқитувчиларнинг касбий маҳоратини ошириш, методик қўллаб-қувватлаш ҳамда битирувчи ўқувчиларни олийгоҳларга йўналтириш мақсадида ҳамкорликни йўлга қўйган.
Ҳамкорликни давом эттирган ҳолда бугунги манзил туманда жойлашган 117-сонли мактабга бўлди. Институт ректори Тўлқин Тешабоев бошчилигида ўтказилган тадбир давомида ўқитувчилар ва ўқувчилар билан самимий сухбатлашилди ва мактаб директори Сумбула Алманова билан ҳамкорлик доирасида “Йўл харитаси” имзоланди.

Сотрудничество школы 117 с Ташкентским финансовым институтом.
Согласно заявлению видеоконференции, прошедшей 30 октября текущего года под руководством Президента Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиёева, с целью дальнейшего совершенствования системы образования страны, ускорения развития науки вузы теперь сотрудничают с государственными образовательными учреждениями.
Ташкентский финансовый институт также наладил сотрудничество с рядом средних школ Юнусабадского района с целью повышения качества образования и повышения квалификации учителей, оказания методической поддержки и направления выпускников в вузы.
С целью продолжения партнерства, сегодня под руководством ректора Ташкентского финансового института Т.Тешабаева професора-преподаватели посетили школу № 117. В ходе мероприятия под председательством ректора института Толкина Тешабоева были проведена беседа с учителями и учениками, а также подписана «Дорожная карта» совместно с директором школы Сумбулой Алмановой.