Буюк Британиянинг “Seed Mentors” венчур компанияси директоридан маҳорат дарси
2021 йил 17 март куни "Digital finance" инкубация ва акселерация Марказида “Seed Mentors” венчур компанияси (Буюк Британия) директори Музаффархон Сайдахматович Сайдиганиев томонидан “Стартап лойиҳаларга инвестицияларни жалб қилишда Буюк Британия тажрибаси” мавзусида маҳорат дарси ўтказилди.
Маърузачи М.Сайдиганиев маҳорат дарсида Буюк Британия тажрибаси мисолида лойиҳаларни молиялаштириш, венчур фондлар ва уларни ташкил этиш, стартап компанияларни саралаш ва молиялаштириш ва хорижий инвестицияларни стартап лойиҳалари билан боғлиқ бизнесга жалб қилиш йўналишлари билан ўртоқлашди.
Маҳорат дарсида Илмий ишлар ва инновацилар бўйича проректор С.Меҳмонов, Бюджет ҳисоби ва ғазначилик факультети декани Р.Саидов, “Баҳолаш иши ва инвестициялар” кафедраси профессор-ўқитувчилари ҳамда Бюджет ҳисоби ва ғазначилик факультетининг 40 нафардан ортиқ талабалари иштирок этдилар.

Director of the venture company "Seed Mentors" (UK) Muzaffarkhon Saidakhmatovich Saydiganiev, on March 17, 2021, conducted a master class on "British experience in attracting investment in startup projects" at the Incubation and Acceleration Center "Digital finance" of the institute.
In the master class, the lecturer M.Saydiganiev will share the directions of project financing, venture funds and their organization, selection and financing of startup companies and attracting foreign investment in business related to startup projects on the example of the British experience.
The master class was attended by Vice-Rector for Research and Innovation S.Mehmonov, Dean of the Faculty of Budget Accounting and Treasury R.Saidov, professors of the Department of "Valuation and Investment" and more than 40 students of the Faculty of Budget Accounting and Treasury.