2020 йил 10 март куни гуруҳ мураббийи Исламова Т.Р. раҳбарлигидаги СТ-21 гуруҳ талабалари Ўзбекистон Республикасининг Биринчи Президенти Ислом Каримов номидаги илмий-маърифий ёдгорлик мажмуасига ташриф буюрдилар.
Талабалар И.А.Каримовнинг 80 йиллигига бағишланган кўргазма - бадиий портретлар кўргазмаси ва фотокўргазмалар, албомлар, қизиқарли асарлар, президентнинг шахсий ҳаётидан олинган фотосуратлар ва марҳумнинг ҳаёти ва фаолиятига оид бошқа материаллар билан танишдилар. Кўргазма И.Каримовнинг нафақат давлат арбоби, балки унинг инсоний фазилатлари - меҳр-оқибат, муҳаббат, инсоний ғоялар ва оилавий қадриятларини ҳам акс еттиради.
Кўргазмадан сўнг талабаларга "Ислом Каримов - мустақил Ўзбекистонниг асосчиси" китоблари тақдим етилди.

Посещение Научно-просветительского мемориального комплекса имени Ислама Каримова
10 марта 2020 года студенты группы СТ21 во главе с куратором группы Исламовой Т.Р. посетили Научно-просветительский мемориальный комплекс имени Первого Президента Республики Узбекистан Ислама Каримова.
Студенты заинтересовались выставкой, посвященной 80-летию И.А.Каримова – выставка живописных портретов и фотовыставка. Отрадно, что в них отражены не только государственный деятель, но и в большей степени его человеческие качества, как доброта, любовь, гуманистические идеалы и семейные ценности. Также они ознакомились с альбомами, интересными предметами, фотографиями из личной жизни президента и другими материалами, связанными с жизнью и работой И.А.Каримова. После осмотра выставки им были вручены книги “Ислам Каримов – основатель независимого Узбекистана”.