Ўзбекистон бўйлаб саёҳат қил!
“Ўзбекистон бўйлаб саёҳат қил!” – ички туризмни ривожлантириш дастури доирасида институт профессор-ўқитувчилари ва ишчи-ходимлари 2-май куни Самарқанд шаҳрига саёҳат уюштирдилар.
50 нафар ўқитувчи ходимлардан таркиб топган жамоа кўҳна ва ҳамиша навқирон Самарқанд шаҳридаги қадимий мажмуаларга ташриф буюриб, буюк шаҳслар, ҳусусан, мамлакатимизнинг Биринчи Президенти, мустақиллигимиз асосчиси Ислом Каримов қабрларини зиёрат қилиб, Қуръон оятларидан тиловатлар қилдилар.
Ҳам зиёрат, ҳам саёҳат ниятида ташкиллаштирилган ушбу кун якунидан сўнг институт жамоаси азим пойтахт-Тошкент шаҳрига улкан таассуротлар билан қайтдилар.

Путешествуйте по Узбекистану! (Самарканд)
В рамках программы развития внутреннего туризма «Путешествуйте по Узбекистану!» - 2 мая профессора и сотрудники института организовали поездку в Самарканд.
Группа из 50 учителей посетила древние комплексы древнего и вечно молодого города Самарканда, посетила могилы великих людей, в частности, Первого Президента нашей страны, основателя нашей независимости Ислама Каримова, и прочитала молитву Корана.
В конце дня, который был организован как для паломничества, так и для путешествий, коллектив института вернулся в столицу Ташкент с огромными впечатлениями.