Мадҳиямиз – ғуруримиз тимсоли
Жорий йилнинг 12 декабрь куни Тошкент молия институти «Кафедра ҳафталиклари» режасига мувофиқ,  «Бухгалтерия ҳисоби» кафедраси томонидан  «Мадҳиямиз – ғуруримиз тимсоли» мавзусида маданий-маърифий тадбир ташкил этилди. Унда Тошкент Давлат юридик университети «Давлат ва ҳуқуқ назарияси» кафедраси мудири й.ф.н., С.А.Муратаев, ўқитувчи И.И.Юсуповлар иштирок этишди.
И.Очилов тадбирни кириш сўзи билан очиб берди ҳамда иштирокчиларни талабаларга таништирди. Шундан сўнг сўз навбати Тошкент давлат юридик университети «Давлат ва ҳуқуқ назарияси» кафедраси мудири й.ф.н., С.А.Муратаев ва ўқитувчи И.И.Юсуповга берилди. Спикерлар Қонунда мадҳиямиз давлат суверенитетининг рамзи, унга катта эҳтиром билан қараш ҳар бир юртдошимизнинг ватанпарварлик бурчидир деб белгилаб қўйилганлиги, Ўзбекистон фуқаролари, шунингдек, мамлакатимизда яшаб турган бошқа шахслар ҳам мадҳиямизни ҳурмат қилиши шартлигини алоҳида таъкидлади.
«Мадҳиямиз – ғуруримиз тимсоли» мавзусида тадбир мазмунли ва қизиқ маълумотларга бой ҳолда ташкил қилинди. Шунингдек, мазкур тадбир давомида талабалар биргаликда Давлат мадҳиясини баралла куйладилар.

OUR ANTHEM IS A SYMBOL OF OUR PRIDE
On December 12 of this year, in accordance with the plan of the “week of the department” of the Tashkent Financial Institute, the Accounting Department organized a cultural and educational event on the theme “our anthem is a symbol of our pride”. It was attended by the head of the Department “Theory of State and Law” of the Tashkent State Law University, Candidate of Law, S.A.Murataev, teacher I.I. Yusupov.
I.Ochilov opened the event with an introductory speech and introduced the participants to the students. After that, it was the turn of the words of the head of the Department “Theory of State and Law” of the Tashkent State Law University, Candidate of Law, S.A.Murataev and teacher I.I.Yusupov. The speaker emphasized that the law defines our anthem as a symbol of state sovereignty, the patriotic duty of every compatriot to treat it with great respect, citizens of Uzbekistan, as well as other persons living in our country, should respect our anthem.
The event was organized on the theme ”Our anthem is a symbol of our pride" and was full of informative and interesting information. Also during this event, the students sang the national anthem together.