Мадҳиямиз – ғуруримиз тимсоли
Жорий йилнинг 12 декабрь куни Тошкент молия институти «Кафедра ҳафталиклари» режасига мувофиқ,  «Бухгалтерия ҳисоби» кафедраси томонидан  «Мадҳиямиз – ғуруримиз тимсоли» мавзусида маданий-маърифий тадбир ташкил этилди. Унда Тошкент Давлат юридик университети «Давлат ва ҳуқуқ назарияси» кафедраси мудири й.ф.н., С.А.Муратаев, ўқитувчи И.И.Юсуповлар иштирок этишди.
И.Очилов тадбирни кириш сўзи билан очиб берди ҳамда иштирокчиларни талабаларга таништирди. Шундан сўнг сўз навбати Тошкент давлат юридик университети «Давлат ва ҳуқуқ назарияси» кафедраси мудири й.ф.н., С.А.Муратаев ва ўқитувчи И.И.Юсуповга берилди. Спикерлар Қонунда мадҳиямиз давлат суверенитетининг рамзи, унга катта эҳтиром билан қараш ҳар бир юртдошимизнинг ватанпарварлик бурчидир деб белгилаб қўйилганлиги, Ўзбекистон фуқаролари, шунингдек, мамлакатимизда яшаб турган бошқа шахслар ҳам мадҳиямизни ҳурмат қилиши шартлигини алоҳида таъкидлади.
«Мадҳиямиз – ғуруримиз тимсоли» мавзусида тадбир мазмунли ва қизиқ маълумотларга бой ҳолда ташкил қилинди. Шунингдек, мазкур тадбир давомида талабалар биргаликда Давлат мадҳиясини баралла куйладилар.

НАШ ГИМН – СИМВОЛ НАШЕЙ ГОРДОСТИ
12 декабря текущего года в соответствии с планом “недели кафедры” Ташкентского финансового института кафедрой “Бухгалтерский учет” было организовано культурно – просветительское мероприятие на тему “наш гимн-символ нашей гордости”. В нем приняли участие заведующий кафедрой “Теория государства и права” Ташкентского государственного юридического университета к.ю.н., С.A.Муратаев, учитель И.И. Юсуповы.
И.Очилов  открыл мероприятие вступительным словом и познакомило участников со студентами. После этого настала очередь слова заведующего кафедрой “Теория государства и права” Ташкентского государственного юридического университета к.ю.н., С.A.Муратаев и учитель И.I.Юсупову. Спикер особо подчеркнул, что в законе наш гимн определен как символ государственного суверенитета, патриотический долг каждого соотечественника относиться к нему с большим уважением, граждане Узбекистана, а также другие лица, проживающие в нашей стране, должны уважать наш гимн.
Мероприятие было организовано на тему” Наш гимн – символ нашей гордости " и было насыщено содержательной и интересной информацией. Также во время этого мероприятия студенты вместе спели государственный гимн.