“Сиз конститутциядаги ўз хуқуқингизни биласизми” мавзусида тадбир бўлиб ўтди
Жорий йилнинг 11-декабрь куни Тошкент молия институти “Суғурта ва пенсия иши” кафедраси томонидан кафедра хафталиги доирасида “Сиз конститутциядаги ўз хуқуқингизни биласизми” мавзусида маданий-маьрифий тадбир ташкил этилди.
Ушбу тадбирда Тошкент давлат юридик университетининг ”Маьмурий ва молия хуқуқи” кафедраси катта ўқитувчиси Нормуродов Актам Тўлабой ўғли, кафедра профессор-ўқитувчилари хамда талаба ёшлар иштирок этди.
Тадбирда талабаларга фуқароларнинг хуқуқий маданияти ва хуқуқий саводхонлигини оширишда қабул қилинаётган норматив-хуқуқий хужжатларнинг мазмун мохияти тўғрисида, ўзгартириш киритилган конститутциянинг ёшлар хаётидаги ахамияти  тўғрисида маьлумот берилди. Тадбир давомида талабалар томонидан ўзларининг қизиқтирган саволларига жавоб олишди.

An event was held on the theme "You know your place in the Constitution."
On December 11 of this year, the department of "Insurance and Pension Affairs" of the Tashkent Financial Institute organized a cultural and educational event on the topic "Do you know your rights in the constitution" within the framework of the department's week.
Normurodov Aktam Tolaboy, the senior teacher of the "Administrative and Financial Law" department of the Tashkent State Law University, the professors and teachers of the department, as well as students took part in this event.
At the event, students were informed about the essence of the normative-legal documents adopted to improve the legal culture and legal literacy of citizens, about the importance of the amended constitution in the life of young people. During the event, the students were answered their questions.