Ўқув дастурларини халқаро аккредитация ўтказиш бўйича семинар
2023 йилнинг 3-4 май кунлари Тошкент молия институтида Аккредитация ва рейтинг бўйича мустақил агентлиги (IAAR, Қозоғистон) Стратегик ривожлантириш бўйича маслаҳатчиси, сиёсий фанлари доктори, профессор Гульнар Кожагуловна Искакова томонидан институт ўқув дастурларини халқаро аккредитациядан ўтказиш бўйича Ишчи гуруҳ учун онлайн семинар ташкил этилди.
Семинар давомида институт профессор-ўқитувчиларига халқаро аккредитация жараёнларини ўтказишга қўйиладиган талаблар ҳақида маълумотлар берилди. Шунингдек, семинар давомида аккредитация босқичлари ва тартиблари, институт фаолияти ўрганиладиган ва таҳлил қилинадиган стандартлар, ўз-ўзини баҳолаш ҳисоботини тузишга қўйиладиган талаблар батафсил тушунтириб берилди.

Семинар по международной аккредитации образовательных программ
3-4 мая 2023 года Гульнар Коягуловна Искакова -  советник по стратегическому развитию Независимого агентства аккредитации и рейтинга (НААР, Казахстан),  доктор политологии, профессор, провела в Ташкентском финансовом институте  онлайн-семинар по международной аккредитации образовательных программ для членов рабочей группы.
В ходе онлайн-семинара была представлена информация профессорско-преподавательскому составу (рабочей группе) Ташкентского финансового института  о требованиях предъявляемых для получения международной аккредитации. Также, в ходе семинара были детально разъяснены этапы и процедура аккредитации, существующие стандарты предъявляемые  к деятельность учреждения, требования к составлению отчета.