РЕСПУБЛИКА МИҚЁСИДАГИ КОНФЕРЕНЦИЯ
“Иқтисодиётнинг рақамли трансформациясида сунъий интеллекни ривожлантиришнинг асосий тенденциялари”  мавзусидаги республика илмий-амалий конференциясининг
АХБОРОТ ХАТИ
Тошкент молия институти, Г.В.Плеханов номидаги Россия иқтисодиёт университети, Белорусь Республикаси Полоцк давлат университети билан ҳамкорликда 2022 йил 25 март куни “Иқтисодиётнинг рақамли трансформациясида сунъий интеллектни ривожлантиришнинг асосий тенденциялари” мавзусидаги республика конференцияси ўтказилади.
Конференциянинг йўналишлари:
1. Сунъий интеллектни иқтисодиётда қўллаш асослари.
2. Рақамли трансформацияда сунъий интеллектнинг роли.
3. Молия, банк ва иқтисодиётнинг бошқа соҳаларида суъний интеллекнинг ўрни ва қўлланилиши.
4. Ўзбекистонда сунъий интеллектнинг ривожлантириш истиқболлари.
Асосий саналар:
Мақолаларни қабул қилиш – 2022 йил 23 мартгача;
Ташкилий бадални тўлаш – 2022 йил 24 мартгача;
Конференцияни ўтказиш – 2022 йил 25 март.
Мақолаларни ёзиш ва расмийлаштиришга талаблар: Конференцияда иштирок этиш учун тугалланган илмий-тадқиқот ишлари асосида ўзбек, рус ва инглиз тилида равон ёзилган ва қуйида кўрсатилган талабларга мос келадиган мақолалар қабул қилинади. Тақдим этилган материаллар оригинал ва конференциянинг йўналишларига мос бўлиши керак.
Мақолалар хажми тўлиқ 2-3 бет (Times new roman гарнитураси, 14-кегель, 1,5 орлиқ,  формати – А4 қоғозида барча томонлари 2 см.ли хошия билан).
Ташкилий бадал: Чоп этишга қабул қилинган мақолаларнинг ҳар бир сахифаси учун 15 000 сўм миқдорида бадал тўланади. Ҳисобланган сумма Ўзбекистон Республикаси Халқ банки 8600 0610 4501 5830 (Икрамов Махмуджон) пластик картасига туширилади ва тасдиқловчи скриншот телеграм канали орқали +99893 581-58-24 телефонига юборилади.
Институт манзили: 100000 Тошкент шаҳри, А.Темур кўчаси 60А, Тошкент молия институти  (ТМИ).
Масъул: Икрамов Маҳмуджон Мухамеджанович, ТМИ “Электрон тижорат ва рақамли иқтисодиёт” кафедраси доценти, тел.: (8371)-234-66-41; моб.: +99893-581-58-24. e-mail: mahmudi@rambler.ru

ИНФОРМАЦИОННОЕ ПИСЬМО
Ташкентский финансовый институт, Российский экономический университет имени Г.В.Плеханова, Совместно с Полоцким государственным университетом Республики Беларусь 25 марта 2022 года состоится республиканская конференция на тему «Основные тенденции развития искусственного интеллекта в условиях цифровой трансформации экономики».
1. Основы использования искусственного интеллекта в экономике.
2. Роль искусственного интеллекта в цифровой трансформации.
3. Роль и применение искусственного интеллекта в финансовой, банковской и других отраслях экономики.
4. Перспективы развития искусственного интеллекта в Узбекистане.
Основные даты:
Прием статей - до 23 марта 2022 г.;
Оплата организационного взноса - до 24 марта 2022 г.;
Конференция состоится 25 марта 2022 года.
Требования к написанию и оформлению статей: Для участия в конференции на основании выполненных научно-исследовательских работ будут приниматься статьи, написанные на узбекском, русском и английском языках и отвечающие следующим требованиям. Предоставляемые материалы должны быть оригинальными и соответствовать направлениям конференции.
Текст статей должен быть не более 2-3 страниц, размер шрифта 14, интервал 1.5, шрифт Times New Roman, выравнивание страниц, поля со всех сторон 2 см.
Стоимость участия в публикации статей в сборнике материалов составляет 15000 сумов за одну страницу. Оплата проиводится на пластиковую карту номером 8600 0610 4501 5830 (Икрамов Махмуджон) и отправить скриншот подтверждении оплаты в телеграм по номеру +99893 581-58-24.
Адрес института: 100000 г.Ташкент, ул.А.Темура, 60А, Ташкентский финансовый институт (ТМИ).
Ответственный: Икрамов Махмуджон Мухамеджанович, доцент кафедры «Электронная коммерция и цифровая экономика» ТФИ, тел.: (8371)-234-66-41; моб.: +99893-581-58-24. Эл. адрес: mahmudi@rambler.ru