РЕСПУБЛИКА МИҚЁСИДАГИ КОНФЕРЕНЦИЯ
“Иқтисодиётнинг рақамли трансформациясида сунъий интеллекни ривожлантиришнинг асосий тенденциялари”  мавзусидаги республика илмий-амалий конференциясининг
АХБОРОТ ХАТИ
Тошкент молия институти, Г.В.Плеханов номидаги Россия иқтисодиёт университети, Белорусь Республикаси Полоцк давлат университети билан ҳамкорликда 2022 йил 25 март куни “Иқтисодиётнинг рақамли трансформациясида сунъий интеллектни ривожлантиришнинг асосий тенденциялари” мавзусидаги республика конференцияси ўтказилади.
Конференциянинг йўналишлари:
1. Сунъий интеллектни иқтисодиётда қўллаш асослари.
2. Рақамли трансформацияда сунъий интеллектнинг роли.
3. Молия, банк ва иқтисодиётнинг бошқа соҳаларида суъний интеллекнинг ўрни ва қўлланилиши.
4. Ўзбекистонда сунъий интеллектнинг ривожлантириш истиқболлари.
Асосий саналар:
Мақолаларни қабул қилиш – 2022 йил 23 мартгача;
Ташкилий бадални тўлаш – 2022 йил 24 мартгача;
Конференцияни ўтказиш – 2022 йил 25 март.
Мақолаларни ёзиш ва расмийлаштиришга талаблар: Конференцияда иштирок этиш учун тугалланган илмий-тадқиқот ишлари асосида ўзбек, рус ва инглиз тилида равон ёзилган ва қуйида кўрсатилган талабларга мос келадиган мақолалар қабул қилинади. Тақдим этилган материаллар оригинал ва конференциянинг йўналишларига мос бўлиши керак.
Мақолалар хажми тўлиқ 2-3 бет (Times new roman гарнитураси, 14-кегель, 1,5 орлиқ,  формати – А4 қоғозида барча томонлари 2 см.ли хошия билан).
Ташкилий бадал: Чоп этишга қабул қилинган мақолаларнинг ҳар бир сахифаси учун 15 000 сўм миқдорида бадал тўланади. Ҳисобланган сумма Ўзбекистон Республикаси Халқ банки 8600 0610 4501 5830 (Икрамов Махмуджон) пластик картасига туширилади ва тасдиқловчи скриншот телеграм канали орқали +99893 581-58-24 телефонига юборилади.
Институт манзили: 100000 Тошкент шаҳри, А.Темур кўчаси 60А, Тошкент молия институти  (ТМИ).
Масъул: Икрамов Маҳмуджон Мухамеджанович, ТМИ “Электрон тижорат ва рақамли иқтисодиёт” кафедраси доценти, тел.: (8371)-234-66-41; моб.: +99893-581-58-24. e-mail: mahmudi@rambler.ru

REPUBLICAN CONFERENCE
"The main trends in the development of artificial intelligence in the digital transformation of the economy" of the scientific-practical conference on the topic
INFORMATION LETTER
Tashkent Financial Institute, Russian University of Economics named after G.V. Plekhanov, In cooperation with the Polotsk State University of the Republic of Belarus On March 25, 2022, a republican conference on "The main trends in the development of artificial intelligence in the digital transformation of the economy" will be held.
Conference directions:
1. Fundamentals of the use of artificial intelligence in the economy.
2. The role of artificial intelligence in digital transformation.
3. The role and application of artificial intelligence in finance, banking and other sectors of the economy.
4. Prospects for the development of artificial intelligence in Uzbekistan.
Main dates:
Acceptance of articles - until March 23, 2022;
Payment of organizational fee - until March 24, 2022;
The conference will be held on March 25, 2022.
Requirements for writing and registration of articles: For participation in the conference on the basis of the completed research works will be accepted articles written fluently in Uzbek, Russian and English and meeting the following requirements. The materials provided should be original and in line with the directions of the conference.
The size of the articles is exactly 2-3 pages (Times new novel headset, 14-kegel, 1.5-inch, format - on A4 paper with a border of 2 cm on all sides).
Organizational fee: A fee of 15,000 soums is paid for each page of articles accepted for publication. The calculated amount is credited to the plastic card of the People's Bank of the Republic of Uzbekistan 8600 0610 4501 5830 (Ikramov Mahmudjon) and a confirming screenshot is sent via telegram to +99893 581-58-24.