«Молия» кафедраси  профессори Раззақов Жасур Хамрабоевич томонидан электрон дарсликнинг янги модернизациялашган шакли бўлган «5- Модулъ. Молия: Давлат харидлари » номли электрон ўзбек тилида дарслик тайёрланди.
Электрон дарслик Узбекистан Республикси Президентининг 2020 йил 24 февралдаги ПҚ-4611-сонли “Молиявий хисоботнинг халкаро стандартларига ўтиш буйича кушимча чора-тадбирлар тугрисида”ги карорининг “Илғор халкаро тажрибани хисобга олган холда молиявий хисоботнинг халкаро стандартларини ва мазкур сохада кадрлар тайёрлашнинг замонавий усулларини боскичма-боскич жорий этиш буйича” Йул харитасига мувофик, дарслик олий таълимнинг сиртки ва кундузги боскичида укитиладиган талабалари учун мўлжалланган бўлиб, фаннинг ўқув режалари, фан дастури ва силлабусга мувофиқ равишда таёрланган. «5- Модулъ. Молия: Давлат харидлари» номли электрон дарслиги қолган электрон дарсликлардан устунликлари - мослашувчанлик, қурилма танламаслик, яъни андроид, IOS, Windows, MacOS, Linux операцион тизимларда ишлай олади, уяли алоқа восита, планшет, ноутбук, смарт ТВ, ва бошқа ҳар қандай интернет тармоғига улана олувчи қурилмада ва уни экранига мослашиб кўринади.
5-Модулъ. Молия: Давлат харидлари” номли электрон дарслигида “Давлат харидлари: биз нимани ва қандай ўрганамиз?”, “Давлат харидларини давлат бюджети олдидаги ўрни ва ахамияти”, “Давлат хариди орқали давлат бюджетининг харажат ва дароматлари”, “Давлат харидлари орқали тендрлар ва танлов савдолар, шунингдек ауксиолар ва савдоларни давлат бюджетига салбий ижобий таъсири”, “Бюджет ва корпоротив бюртмачиларни давлат харидидаги ўрни ва ахамияти” ва бошқа мавзулар юзасидан назарий ва амалий жиҳатлари келтириб ўтилган.
“5-Модулъ. Молия: Давлат харидлари” электрон  дарсликда  билимларни  мустаҳкам  эгаллаш  учун  маъруза  мантлари, тақдимотлар, амалий топшириқлар,  назорат  саволлари,  кейслар,  тестлар,  глоссарилар  ва видео маърузаларни  ўз ичига жамлаб олиб, талабанинг ёнида ҳоҳлаган жойида  ҳоҳлаган  вақтида фанга таълуқли  бўлган  маълумотни,  билимни ўзлаштиришига ёрдам беради.
«5-Модулъ. Молия: Давлат харидлари» номли электрон дарслиги давлат харидлари тизимида зарур билим ва кўникмаларга эга бўлган замонавий талабларга жавоб берадиган юқори малакали мутахассисларни таёрлашда муҳим аҳамият касб этади.

"Module 5" is a new modernized form of electronic textbook by the professor of "Finance" department Razzakov Jasur Khamraboevich. An electronic textbook in Uzbek language entitled "Finance: State procurement" was prepared.
The electronic textbook is based on the decision of the President of the Republic of Uzbekistan dated February 24, 2020 No. PQ-4611 "On additional measures for the transition to international standards of financial reporting" "Step-by-step implementation of international standards of financial reporting and modern methods of personnel training in this field, taking into account advanced international experience on implementation" According to the road map, the textbook is intended for part-time and full-time students of higher education and is prepared in accordance with the curriculum of the subject, the subject program and the syllabus. "Module 5". The advantages of the e-textbook "Finance: Public procurement" over other e-textbooks are flexibility, device-specificity, that is, it can work on Android, IOS, Windows, MacOS, Linux operating systems, mobile communication device, tablet, laptop, smart TV, and any other Internet network. on the connected device and appears to match its screen.
"Module 5". In the e-textbook "Finance: Public procurement" "Public procurement: what and how do we learn?", "The role and importance of public procurement before the state budget", "Costs and revenues of the state budget through public procurement", "Tenders and competitive bidding through public procurement" , as well as the negative and positive impact of auctions and trades on the state budget", "The role and importance of the budget and corporate bidders in state procurement" and other topics, theoretical and practical aspects are mentioned.
"Module 5". "Finance: Public Procurement" e-textbook includes lectures, presentations, practical tasks, control questions, cases, tests, glossaries and video lectures for solid acquisition of knowledge, helps the student to acquire the information and knowledge related to the science, wherever he wants, when he wants.
"Module 5". The e-textbook "Finance: State Procurement" is of great importance in the preparation of highly qualified specialists who meet modern requirements with the necessary knowledge and skills in the public procurement system.