Институт вакиллари «Баҳорги тижоратлаштириш» форумида фаол иштирок этишмоқда
2023 йил 16-17 март кунлари Ўзбекистон Республикаси Олий таълим, фан ва инновациялар вазирлиги биноси ва ҳудудида Инновацион ишланмаларни баҳорги тижоратлаштириш форуми ўз ишини бошлади.
Инновацион ишланмаларни баҳорги тижоратлаштириш форуми энг сўнгги илмий-инновацион ишланма ва стартап лойиҳалари билан республикамиз олимлари, илмий изланувчилари ва хорижий давлатлар вакиллари иштирокида юқори савияда ўтмоқда.
Тошкент молия институти Илмий-инновацион ишланмаларни тижоратлаштириш бўлими вакиллари ҳам мазкур Форумда Стартуп лойиҳалар ва турли дастурий ишланмалар билан фаол қатнашишмоқда.

Сотрудники нашего института принимают активное участие в весеннем форуме коммерциализации инновационных разработок
16-17 марта 2023 года в здании и на территории Министерство высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан начался весенний форум коммерциализации инновационных разработок.
Весенний форум коммерциализации инновационных разработок проводится на высоком уровне с новейшими научно-инновационными разработками и стартап-проектами с участием ученых, исследователей и представителей зарубежных стран.
Ташкентский финансовый институт принимает активное участие в весеннем форуме коммерциализации инновационных разработок с научно-инновационными разработками и start-up проектами.