Ислом тараққиёт банки томонидан 2021-2022 ўқув йилида дунёнинг нуфузли университетларининг бакалавриат (Undergraduate), Магистратура (Master`s) Аспирантура (PhD research Programme) ва пост докторантура (Post-Doctoral Research Programme) йўналишлари бўйича таҳсил олиш учун стипендия танлови элон қилинган.
Ислом тараққиёт банки маьлумотига кўра, номзодлар муайян талабларга жавоб беришлари зарур, улар ҳужжатлар натижаси асосида танлаб олинадилар.
Юқорида келтирилган танловда иштирок етиш истагида бўлган номзодлар аризаларини 2021 йил 28 февралга қадар Ислом тараққиёт банки платформаси орқали тақдим этишлари мумкин (www.isdb.org/scholarships). Чет тилида тузилган ҳужжатларга уларнинг инглиз ёки франсуз тилларига  нотариал тасдиқланган таржимаси илова қилиниши керак.
Шунингдек, мазкур стипендия танлови тўғрисидаги қўшимча маьлумот билан Ислом тараққиёт банки (www.isdb.org/scholarships) веб-сайтида танишиш мумкин.

ANNOUNCEMENT- SCHOLARSHIPS
The competition has been announced as the Scholarships by Islamic Development Bank for undergraduate, (Master's) Postgraduate, Aspirant (PhD research Program) and post-doctoral (Post-Doctoral Research Program) for the 2021-2022 academic year.
According to the Islamic Development Bank, candidates must meet certain requirements, which will be selected based on the results of the documents. Candidates whose are wishing to participate in the competition can submit their applications until February 28th, 2021 year, through the platform of the Islamic Development Bank (www.isdb.org/scholarships).
Further information you can search on the Islamic Development Bank's website (www.isdb.org/scholarships)