Ислом тараққиёт банки томонидан 2021-2022 ўқув йилида дунёнинг нуфузли университетларининг бакалавриат (Undergraduate), Магистратура (Master`s) Аспирантура (PhD research Programme) ва пост докторантура (Post-Doctoral Research Programme) йўналишлари бўйича таҳсил олиш учун стипендия танлови элон қилинган.
Ислом тараққиёт банки маьлумотига кўра, номзодлар муайян талабларга жавоб беришлари зарур, улар ҳужжатлар натижаси асосида танлаб олинадилар.
Юқорида келтирилган танловда иштирок етиш истагида бўлган номзодлар аризаларини 2021 йил 28 февралга қадар Ислом тараққиёт банки платформаси орқали тақдим этишлари мумкин (www.isdb.org/scholarships). Чет тилида тузилган ҳужжатларга уларнинг инглиз ёки франсуз тилларига  нотариал тасдиқланган таржимаси илова қилиниши керак.
Шунингдек, мазкур стипендия танлови тўғрисидаги қўшимча маьлумот билан Ислом тараққиёт банки (www.isdb.org/scholarships) веб-сайтида танишиш мумкин.

ОБЪЯВЛЕНИЕ-СТИПЕНДИЯ
Объявлен конкурс. Исламского банка развития предоставит стипендии для программ бакалавриата (Undergraduate), магистратуры (Master`s), аспирантуры (PhD research Programme) и докторантуры (Post-Doctoral Research Programme) в ведущих университетах мира в 2021-2022 учебным году.
По информацию Исламского банка развития, кандидаты должны соответствовать определенным требованиям, которые будут отобраны по резултатам рассмотрения документов.
Кандидаты, желающие участвовать в вышеуказанном конкурсе, могут подать свои заявки через платформу Исламского банка развития до 28 февраля 2021 года (www.isdb.org/scholarships). Документы, составленные на иностранном языке, должны сопровождаться нотариально заверенным переводом на английском или французском языке.
Более подробную информацию о конкурсе на стипендии можно найти на веб-сайте Исламского банка развития (www.isdb.org/scholarships).