2018-2019 ўқув йилида Тошкент молия институтини муваффақиятли тамомлаган бакалавр ва магистрларга дипломларни топширишга бағишланган “Битирувчи – 2019”  тантанали тадбири институт бош биносида бўлиб ўтди.
Тадбирда Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги, Молия вазирлиги, Марказий банк масъул ходимлари, Республикамизда фаолият юритаётган банк-молия муассасалари раҳбар ходимлари ва битирувчиларнинг ота-оналари иштирок этишди.
Тошкент молия институти республикамиз банк-молия сохаси учун юқори касбий тайёргарликка эга бўлган кадрлар тайёрловчи олий ўқув юрти булиб ҳисобланади. Бугунги кунда Тошкент молия институти томонидан тайёрланган кадрлар республикамиз иктисодиётининг барча сохаларида фаолият курсатиб келмокда.
Эътиборли жиҳати шундаки, Тошкент молия институти тайёрлаётган кадрларга уларнинг истеъмолчилари бўлмиш  –  банк-молия муассасалари томонидан битирувчиларни ишга қабул қилиш бўйича олдиндан буюртмалар портфели миқдори йилдан-йилга ошиб бормоқда.
Тадбирда барча битирувчи бакалавр ва магистрларга дипломлар танатанали равишда тақдим этилди.
Тошкент молия институтининг 6 та факультети ва магистратура бўлимини мазкур ўқув йилида жами 1099 нафар талаба муваффақиятли тамомлади.
Шу жумладан, 12 та бакалавр босқичи йўналишларини 894 нафар, 13 та магистратура мутахассислигини эса 205 нафар талаба-ёшлар тамомлашди.

В главном здании  института состоялось торжественное мероприятие «Выпускник 2019», посвященное вручению дипломов бакалаврам и магистрам, успешно окончившим Ташкентский финансовый институт в 2018-2019 учебном году.
В мероприятии приняли участие ответственные сотрудники Министерства высшего и среднего специального образования, Министерства финансов, Центрального банка, руководители банковских и финансовых учреждений, действующих в нашей стране, и родители выпускников.
Примечательно, что  год от года увеличивается количество предварительных заказов на набор выпускников Ташкентского финансового института.
В данном учебном году 6 факультетов и магистратуру Ташкентского финансового института успешно окончили 1099 выпускников. Из них 894 выпускников по 12 направлениям бакалавриата, 205 по 13 специальностям магистратуры.
На мероприятии всем выпускникам бакалавриата и магистратуры были торжественно вручены дипломы, и самые лучшие пожелания в дальнейшей работе.