2018-2019 ўқув йилида Тошкент молия институтини муваффақиятли тамомлаган бакалавр ва магистрларга дипломларни топширишга бағишланган “Битирувчи – 2019”  тантанали тадбири институт бош биносида бўлиб ўтди.
Тадбирда Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги, Молия вазирлиги, Марказий банк масъул ходимлари, Республикамизда фаолият юритаётган банк-молия муассасалари раҳбар ходимлари ва битирувчиларнинг ота-оналари иштирок этишди.
Тошкент молия институти республикамиз банк-молия сохаси учун юқори касбий тайёргарликка эга бўлган кадрлар тайёрловчи олий ўқув юрти булиб ҳисобланади. Бугунги кунда Тошкент молия институти томонидан тайёрланган кадрлар республикамиз иктисодиётининг барча сохаларида фаолият курсатиб келмокда.
Эътиборли жиҳати шундаки, Тошкент молия институти тайёрлаётган кадрларга уларнинг истеъмолчилари бўлмиш  –  банк-молия муассасалари томонидан битирувчиларни ишга қабул қилиш бўйича олдиндан буюртмалар портфели миқдори йилдан-йилга ошиб бормоқда.
Тадбирда барча битирувчи бакалавр ва магистрларга дипломлар танатанали равишда тақдим этилди.
Тошкент молия институтининг 6 та факультети ва магистратура бўлимини мазкур ўқув йилида жами 1099 нафар талаба муваффақиятли тамомлади.
Шу жумладан, 12 та бакалавр босқичи йўналишларини 894 нафар, 13 та магистратура мутахассислигини эса 205 нафар талаба-ёшлар тамомлашди.

The solemn event "Graduate 2019" was organised dedicated to awarding diplomas to bachelors and masters who successfully completed the Tashkent Institute of Finance in 2018-2019 academic year at the head office of the institute.
Senior officials of the Ministry of Higher and Secondary Specialized Education, Ministry of Finance, Central Bank, managers of banking and financial institutions operating in our country and parents of alumni participated at the event.
It is noteworthy that the number of preorders for recruiting graduates by banks-financiers, whose consumers are the staff of the Tashkent Financial Institute, is increasing from year to year.
In total, 1099 students have successfully graduated from 6 faculties and graduate departments of Tashkent Institute of Finance. In addition, 894 graduates in 12 bachelor educational directions, and 205 master students graduated from 13 specialties.
All graduating bachelors and masters were awarded with diplomas and wishes for their future work at the event.