“Иқтисодиётни ривожлантиришда тўлов тизимлари фаолиятини такомиллаштириш”мавзусида мастер-класс ташкил этилди
Жорий йилнинг 27 декабрь куни Иқтисодиёт факультети тасарруфидаги “Корпоратив молия ва қимматли қоғозлар” кафедраси иш графигига асосан молиявий технологиялар орқали тўлов тизими ва тижорат банкларида қўлланилаётган хавфсизликни таъминлаш ва янги соҳада бўлаётган янгиликлар бўйича Ўзбекистон Республикаси Марказий банки мутахассиси Хушвақт Азизов томонидан “Иқтисодиётни ривожлантиришда тўлов тизимлари фаолиятини такомиллаштириш” мавзусида мастер-класс ташкил этилди.
Соҳа мутахассиси тўлов тизимлари ва банкларда молиявий технологияларни қўллаш, молия бозорларида фаолиятини ташкил этиш бўйича амалга оширилаётган ишлар ва тизимдаги сўнгги янгиликлар ҳақида маъруза қилди. Шунингдек,  картадан кредит ва бошқа тўловларни амалга ошириш жараёнлари ва технологиялари юзасидан тушунтиришлар бериб ўтди.
Мастер-класс давомида Х.Азизов профессор-ўқитувчилар томонидан мавзуга оид берилган саволларга батафсил жавоб берди. Тадбир иштирокчилари бу каби мастер-классларнинг ўтказилиши жуда ҳам самарали бўлиши ва молия ва молиявий технологиялар соҳасидаги назарий билимлар ва амалий кўникмаларни бойишига хизмат қилишини таъкидлашди.

Проведен мастер-класс на тему "Совершенствование функционирования платежных систем в развитии экономики"
27 декабря текущего года согласно графику работы кафедры “Корпоративные финансы и ценные бумаги” при факультете «Экономика», специалистом Центрального банка Республики Узбекистан Хушвактом Азизовым был организован мастер-класс на тему “Совершенствование функционирования платежных систем в развитии экономики”, который затронул такие вопросы как обеспечение безопасности, в деятельности платежных систем в коммерческих банках посредством финансовых технологий.
Специалистом отрасли был сделан доклад о применении финансовых технологий, используемых в платежных системах и банках, о проводимой работе по организации деятельности на финансовых рынках и последних нововведениях в банковской системе. Он также дал разъяснения по процессам и технологиям кредитования и других платежей по пластиковым картам.
Воходе проведения мастер-класса Х.Азизов подробно ответил на вопросы, заданные профессорско-преподавательским составом кафедры по данной теме. Участники мероприятия отметили, что проведение подобных мастер-классов будет очень эффективным и послужит обогащению теоретических знаний и практических навыков в области финансов и финансовых технологий.