“Иқтисодиётни ривожлантиришда тўлов тизимлари фаолиятини такомиллаштириш”мавзусида мастер-класс ташкил этилди
Жорий йилнинг 27 декабрь куни Иқтисодиёт факультети тасарруфидаги “Корпоратив молия ва қимматли қоғозлар” кафедраси иш графигига асосан молиявий технологиялар орқали тўлов тизими ва тижорат банкларида қўлланилаётган хавфсизликни таъминлаш ва янги соҳада бўлаётган янгиликлар бўйича Ўзбекистон Республикаси Марказий банки мутахассиси Хушвақт Азизов томонидан “Иқтисодиётни ривожлантиришда тўлов тизимлари фаолиятини такомиллаштириш” мавзусида мастер-класс ташкил этилди.
Соҳа мутахассиси тўлов тизимлари ва банкларда молиявий технологияларни қўллаш, молия бозорларида фаолиятини ташкил этиш бўйича амалга оширилаётган ишлар ва тизимдаги сўнгги янгиликлар ҳақида маъруза қилди. Шунингдек,  картадан кредит ва бошқа тўловларни амалга ошириш жараёнлари ва технологиялари юзасидан тушунтиришлар бериб ўтди.
Мастер-класс давомида Х.Азизов профессор-ўқитувчилар томонидан мавзуга оид берилган саволларга батафсил жавоб берди. Тадбир иштирокчилари бу каби мастер-классларнинг ўтказилиши жуда ҳам самарали бўлиши ва молия ва молиявий технологиялар соҳасидаги назарий билимлар ва амалий кўникмаларни бойишига хизмат қилишини таъкидлашди.

A master class is organized on the topic “Improving the activity of payment systems in the development of the economy”
On December 27 of this year, according to the work schedule of the "Corporate Finance and Securities" department under the Faculty of Economics, there was a meeting on the security of the payment system and commercial banks through financial technologies, and on the news in the new field. Khushvaqt Azizov, an expert of the Central Bank of the Republic of Uzbekistan, organized a master class on the topic of "Improving the activity of payment systems in the development of the economy".
A specialist in the field gave a report on the application of payment systems and financial technologies used in banks, the work being carried out on the organization of activities in the financial markets, and the latest innovations in the system. He also gave explanations on the processes and technologies of making credit and other payments from the card.
During the master class, Kh.Azizov gave detailed answers to the questions asked by the professors and teachers of the department. The participants of the event noted that such master classes are very effective and serve to enrich theoretical knowledge and practical skills in the field of finance and financial technologies.