INNOWEEK–2021: янги имкониятлар ва самарали ҳамкорлик!
Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги томонидан анъанавий тарзда ташкил этилаётган йиллик инновацион ғоялар ҳафталиги "INNOWEEK–2021" ташаббускор, янгиликка интилувчан барча соҳа мутахассислари учун ўзларининг илмий-инновацион ғоя ва ишланмаларини намоён этиш, уларни кенг оммага тақдим қилиш ва амалга ошириш учун улкан имкониятлар майдони бўлиб хизмат қилмоқда.
Айнан ушбу имкониятдан самарали фойдаланиш мақсадида Тошкент молия институти жамоаси ҳам бир қатор инновацион ишланмалар билан "INNOWEEK–2021" доирасидаги тадбирларда фаол иштирок этишмоқда.
Тадбир доирасида олиб борилган фаол музокаралар ва тақдимотлар натижасида мамлакатимизнинг энг йирик саноат корхонаси ҳисобланган НАВОИЙ КОН МEТАЛЛУРГИЯ КОМБИНАТИ билан умумий қиймати 200 млн. сўмлик шартнома имзоланди.
Инновацион ҳамкорлик доирасида эришилган келишувлар ва шартнома имзолаш маросими тантанали тарзда ОАВ, Инновацион ривожланиш вазирлиги, Тошкент молия институти ва НКМК матбуот хизмати ходимлари иштирокида ўтказилди.
Тадбир доирасида Тошкент молия институти ректори Т.Тешабаев ва НКМК расмийлари ўзаро инновацион ҳамкорликнинг истиқболли жиҳатлари, тузилган инновацион шартномани ўз вақтида ва сифатли бажарилишини таъминлаш ва ҳамкорликни янги йўналишларда давом эттириш бўйича ўзаро ҳамфикр эканликларини таъкидлаб ўтишди.
"INNOWEEK–2021" тадбирлари ушбу ҳафта якунига қадар давом этади ва институтимиз жамоасига мазкур жараёнларда иштирокларини юқори савияда давом эттирган ҳолда янги марраларни забт этишларини тилаб қоламиз.

INNOWEEK-2021: new opportunities and effective cooperation!
The annual Week of Innovative Ideas "INNOWEEK-2021", traditionally organized by the Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan, is a great opportunity for all enterprising, innovative professionals to demonstrate their scientific and innovative ideas and developments, present them to the public and implement them. is serving.
In order to take advantage of this opportunity, the team of the Tashkent Institute of Finance is actively participating in the events of "INNOWEEK-2021" with a number of innovative developments. As a result of active negotiations and presentations held within the framework of the event, NAVOI MINING AND METALLURGICAL PLANT, the largest industrial enterprise of the country, was awarded a loan worth $ 200 million. points worth of contracts were signed.
The signing ceremony of agreements and contracts reached in the framework of innovation cooperation was held with the participation of the media, the Ministry of Innovative Development, the Tashkent Institute of Finance and the press service of NMMC. During the event, the rector of the Tashkent Institute of Finance T. Teshabaev and NMMC officials noted the prospects for mutual innovation cooperation, ensuring timely and quality implementation of the innovation agreement and continuing cooperation in new directions. The INNOWEEK-2021 events will continue until the end of this week, and we wish the staff of our institute to reach new heights by continuing their participation in these processes at a high level.