2020-2021 ўқув йилида Тошкент молия институтини муваффақиятли тамомлаган бакалаврларни тақдирлашга бағишланган “Битирувчи – 2021” тантанали тадбири институт бош биносида бўлиб ўтди.
Тадбирда Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги, Молия вазирлиги, Марказий банк масъул ходимлари, Республикамизда фаолият юритаётган банк-молия муассасалари раҳбар ходимлари ва битирувчиларнинг ота-оналари иштирок этишди.
Тошкент молия институти республикамиз банк-молия соҳаси учун юқори касбий тайёргарликка эга бўлган кадрлар тайёрловчи олий ўқув юрти бўлиб ҳисобланади. Бугунги кунда Тошкент молия институти томонидан тайёрланган кадрлар республикамиз иктисодиётининг барча соҳаларида фаолият кўрсатиб келмокда.
Эътиборли жиҳати шундаки, Тошкент молия институти тайёрлаётган кадрларга уларнинг истеъмолчилари бўлмиш – банк-молия муассасалари томонидан битирувчиларни ишга қабул қилиш бўйича олдиндан буюртмалар портфели миқдори йилдан-йилга ошиб бормоқда.
Тадбирда барча муваффақиятли битирувчиларга фахрий ёрлиқлар танатанали равишда тақдим этилди.
Тошкент молия институтини мазкур ўқув йилида жами 1549 нафар талаба муваффақиятли тамомлади.
Шу жумладан, 13 та бакалавр босқичи йўналишларини 1009 нафар, сиртқи таълим шаклини 385 нафар, 12 та магистратура мутахассислигини эса 155 нафар талаба-ёшлар тамомладилар.

The solemn event "Graduate - 2021" was held in the main building of the institute dedicated to the awarding of diplomas to bachelors who successfully graduated from the Tashkent Institute of Finance in the 2020-2021 academic year.
Officials of the Ministry of Higher and Secondary Special Education, the Ministry of Finance, the Central Bank, executives of banking and financial institutions operating in the country and parents of graduates participated at the event.
Tashkent Institute of Finance is a higher education institution that trains highly qualified personnel for the banking and financial sector of the republic. Today, the staff trained by the Tashkent Institute of Finance works in all sectors of the economy.
It is noteworthy that the number of pre-orders for the recruitment of graduates by banking and financial institutions, which are their customers, is growing from year to year.
Diplomas were solemnly presented to all bachelors at the event.
A total of 1,549 students successfully graduated from the Tashkent Institute of Finance this academic year.
In particular, 1009 students in 13 educational directions of bachelor, 385 students of corresponsence education and 155 masterstudents graduated from the institute.