2020-2021 ўқув йилида Тошкент молия институтини муваффақиятли тамомлаган бакалаврларни тақдирлашга бағишланган “Битирувчи – 2021” тантанали тадбири институт бош биносида бўлиб ўтди.
Тадбирда Олий ва ўрта махсус таълим вазирлиги, Молия вазирлиги, Марказий банк масъул ходимлари, Республикамизда фаолият юритаётган банк-молия муассасалари раҳбар ходимлари ва битирувчиларнинг ота-оналари иштирок этишди.
Тошкент молия институти республикамиз банк-молия соҳаси учун юқори касбий тайёргарликка эга бўлган кадрлар тайёрловчи олий ўқув юрти бўлиб ҳисобланади. Бугунги кунда Тошкент молия институти томонидан тайёрланган кадрлар республикамиз иктисодиётининг барча соҳаларида фаолият кўрсатиб келмокда.
Эътиборли жиҳати шундаки, Тошкент молия институти тайёрлаётган кадрларга уларнинг истеъмолчилари бўлмиш – банк-молия муассасалари томонидан битирувчиларни ишга қабул қилиш бўйича олдиндан буюртмалар портфели миқдори йилдан-йилга ошиб бормоқда.
Тадбирда барча муваффақиятли битирувчиларга фахрий ёрлиқлар танатанали равишда тақдим этилди.
Тошкент молия институтини мазкур ўқув йилида жами 1549 нафар талаба муваффақиятли тамомлади.
Шу жумладан, 13 та бакалавр босқичи йўналишларини 1009 нафар, сиртқи таълим шаклини 385 нафар, 12 та магистратура мутахассислигини эса 155 нафар талаба-ёшлар тамомладилар.

В главном корпусе института прошло торжественное мероприятие «Выпускник - 2021», посвященное вручению дипломов бакалаврам, успешно окончившим Ташкентский финансовый институт в 2020-2021 учебном году.
В мероприятии приняли участие сотрудники Министерства высшего и среднего специального образования, Министерства финансов, Центрального банка, руководители банковских и финансовых учреждений, действующих в стране, и родители выпускников.
Ташкентский финансовый институт - высшее учебное заведение, которое готовит высококвалифицированные кадры для банковского и финансового сектора республики. Сегодня кадры, подготовленные Ташкентским финансовым институтом, работают во всех отраслях экономики.
Примечательно, что количество предварительных заказов на набор выпускников банковскими и финансовыми учреждениями, являющимися их клиентами, из года в год растет.
Всем бакалаврам на мероприятии были торжественно вручены дипломы.
В этом учебном году Ташкентский финансовый институт успешно окончили 1549 студентов.
В частности, институт окончили 1009 студентов по 13 образовательным направлениям бакалавриата, 385 студентов заочного обучения и 155 магистрантов.